• Українська
  • English
×

НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИЙ СКЛАД ХЕРСОНСЬКОГО ФАКУЛЬТЕТУ ОДУВС ВЗЯВ УЧАСТЬ У ТРЕНІНГАХ: «ПРАВА ЛЮДИНИ» ТА «МОНІТОРИНГ ДІЙ ПОЛІЦІЇ НА МИРНИХ ЗІБРАННЯХ»

10 червня тренери Київської школи «Прав людини та демократії» у місті Херсоні провели тренінгові заняття, в яких взяли участь доценти кафедри загальноправових та соціально-гуманітарних дисциплін: кандидат філософських наук Тетяна Лень та  кандидат юридичних наук капітан поліції Вікторія Щирська.

p80610-130950p80610-130842Перший тренінг включав майстер-клас за тематикою «Права людини», під час якого зверталася увага на Загальну декларацію прав людини та її основоположні моменти, історію розвитку та формування концепції прав людини та їх сучасне концепційне розуміння. Проводився аналіз різних позицій, які існують у сучасному праві, досліджувалися суперечності природно-правового й позитивістського підходів щодо проблеми прав людини на основі конституційного закріплення основних прав. Наводилися приклади, по яким справам найчастіше громадяни України звертаються до Європейського суду з метою їх захисту.

У ході наступного тренінгу за тематикою «Моніторинг дій поліції на мирних зібраннях» зверталася увага на підрозділи поліції, які залучаються сьогодні до охорони мирних зібрань; правомірність дій поліцейських при охороні громадського порядку на зібраннях; як зобов’язаний діяти полісмен, коли мирна акція перестає бути мирною. Наводилися приклади виявлених порушень не тільки правоохоронцями України, а й за кордоном. Аналізувалися зафіксовані порушення з кваліфікацією протиправних дій посадовими особами. p80610-124908p80610-145929Обговорювалися правомірні алгоритми дій в залежності від ситуації, яка склалася при мирних зібраннях; підстави та умови проведення мітингів з їх інформуванням до виконавчої влади на місцях з метою належного супроводження.

Під час розгляду кожної тематики також формувалися групи, яким надавалися завдання, після чого кожна з груп їх виконувала. Розгляд кожної проблематики обговорення був спільним з усією аудиторією, в кінці якого мало місце роз’яснення та алгоритм правомірних дій правоохоронців та громадян України. Також усім надавалася допоміжна література, в якій містилися нормативно-правові джерела. Після проведеного майстер-класу усі матеріали були надані учасникам з метою їх подальшого застосування у своїй діяльності.

Херсонський факультет

Перейти до вмісту