На базі ОДУВС відбулися заходи із впровадження новітніх технологій та сучасних методик викладання у практику протидії злочинності
У період з 7 квітня до 9 травня на базі Одеського державного університету внутрішніх справ проведено короткострокове підвищення кваліфікації науково-педагогічних (педагогічних) працівників, якi забезпечують викладання навчальних дисциплін «кримінальний процес» та «криміналістика» у закладах освіти із специфічними умовами навчання. Всього пройшли підвищення кваліфікації 115 науково-педагогічних працівників з різних регіонів України.
Під час навчання в якості спікерів виступали високоповажні стейкхолдери - керівники структурних підрозділів, найбільш досвідчені практичні працівники правоохоронних органів та відомі вітчизняні вчені. Учасники курсів набули знань із особливостей кваліфікації різних категорій кримінальних правопорушень; про специфіку взаємодії між різними суб’єктами правозахисної діяльності; про новітні підходи у виявленні та розслідуванні різних категорій кримінальних правопорушень. Крім цього, відбулося ознайомлення із сучасними проблемами освіти, теорії і практики та шляхами їх подолання. Важливу роль було відведено шляхам підвищення якості вищої освіти, застосуванню інноваційних методів навчання, застосуванню новітніх досягнень науки і техніки. Окрему увагу приділено вдосконаленню освітньо-професійних програм, забезпеченню академічної доброчесності та академічної мобільності.
За результатами підвищення кваліфікації 9 травня на базі ОЦППП «Академія поліції» Одеського державного університету внутрішніх справ проведено круглий стіл "Новітні підходи у забезпеченні викладання навчальних дисциплін кримінального процесу та криміналістики у ЗВО зі специфічними умовами навчання: проблеми теорії та практики". З вітальним словом до присутніх звернувся ректор ОДУВС полковник поліції В’ячеслав Давиденко, який привітав науково-педагогічних працівників і побажав плідної праці, творчої наснаги та нових інноваційних досягнень.
З вітальними словами виступили: директор Департаменту освіти науки та спорту МВС України кандидат юридичних наук капітан поліції Олександр Тарасенко, який наголосив на важливості постійного вдосконалення якості освіти та на оперативному оновленні і пристосуванні освітніх програм до практичних потреб, відмітив необхідність пристосування навчального процесу до вимог Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Перший заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції України доктор філософії полковник поліції Сергій Пантелеєв зосередив увагу на практичній орієнтації випускників і сучасних вимогах до компетенцій правозахисників. Заступник начальника ГУНП в Одеській області – начальник слідчого управління полковник поліції Сергій Коновальчук ознайомив присутніх із сучасними формами та способами протидії різним видам злочинності на регіональному рівні. Відомі професори А.Бабенко, О.Одерій, Г.Тетерятник, Т.Фоміна, Ю.Чорноус та інші педагоги поділилися власним досвідом викладання та підготовки молодих фахівців у сучасних умовах.
Крім цього, під час проведення круглого столу були розглянуті наступні питання: актуальні проблеми нормативно-правового забезпечення діяльності правоохоронних органів в сучасних умовах; особливості впровадження та застосування інноваційних форм та методів навчання; організація та здійснення досудового розслідування в умовах воєнного стану; вдосконалення методик викладання навчальних дисциплін; основні напрями впровадження в освітню діяльність досягнень науково-технічного прогресу тощо.
Важливою подією заходу стала презентація проєкту «Віртуальний полігон: огляд місця події» на освітній платформі Virtual Education та відкриття навчально-тренувального комплексу дій поліцейських у типових і екстремальних ситуаціях. Ректором Одеського державного університету внутрішніх справ В’ячеславом Давиденком було презентовано роботу системи автоматизованого обліку дій із затриманими особами «Custody Records».
Під час круглого столу учасникам підвищення кваліфікації були вручені сертифікати та відзначено нагородами кращих науково-педагогічних працівників з різних регіонів України.