• Українська
  • English
×

Міжкафедральне відкрите засідання наукових курсантсько-студентських гуртків ОДУВС у форматі Філософської кав’ярні

img_386826 квітня 2017 року в Одеському державному університеті внутрішніх справ  відбулось міжкафедральне відкрите засідання наукового курсантсько-студентського гуртка кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін «Соціальні та морально-етичні засади правоохоронної діяльності» та гуртка кафедри загальноправових дисциплін «Правознавець».

img_3858Зустріч було проведено у форматі Філософської кав’ярні, де темою порядку денного обрано «Соціальний та правовий порядок як передумови стабільності суспільства».

На початку заходу усіх присутніх привітав перший проректор університету кандидат юридичних наук, доцент полковник поліції Сергій Албул та побажав учасникам гуртків плідної праці впродовж засідання і наступних зустрічей.

img_3864Далі слово для виступу було надано завідувачу кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін доктору філософських наук, професору Оксані Надибській, яка зауважила, що «Філософська кав’ярня» – це культурне явище, це неформальні зустрічі, відкрита філософська дискусія в кав’ярні, чи в іншому публічному місці. Основна мета проекту «Філософської кав’ярні» – це популяризація філософії.

img_3884«Філософська кав’ярня» бере свій початок з античності, з  філософських діалогів учнів Сократа. Безпосередніми попередниками Філософських кав’ярень вважаються літературні салони. Новітню традицію Філософських кав’ярень ведуть від Марка Соте і від його «Кафе маяків» на площі Бастилії в Парижі.

img_3869Саме Соте заснував першу Філософську кав’ярню 13 грудня 1992 року. Він збирав друзів у своїй кав’ярні щонеділі і розпочинав філософські дебати «бої ідей», які тривали близько двох годин. Його філософія була доступною й призначена для широкого загалу, а не тільки аристократів. Перші зустрічі мали близько десятка учасників. Але дуже швидко в кав’ярні з’явилися студенти університетів, а за ними й прості екцентричні люди з вулиці, незайняті таксисти і багаті жінки. Це стало щотижневим заходом, популярність якого зросла.

img_3871«Отже, Соте приніс філософію у громаду (у маси) завдяки своїй Філософській кав’ярні. Науковці не сприйняли його ноу-хау, оскільки вважали це віроломством щодо академічної філософії, яку вивчають в університетах. Але з часом, й в силу популярності, Філософські кав’ярні стали атрибутом зібрань наукового філософського бомонду, до якого й ми сьогодні приєдналися», – додала Оксана Надибська.

Основними дискусійними платформами заходу було виокремлено наступні: «Формування іміджу держави у суспільній свідомості», «Правовий нігілізм та правовий ідеалізм: погляд майбутнього юриста», «Соціальні прогнози та соціальні сподівання у процесі українського державотворення».

Разом з цим, з метою ознайомлення присутніх зі світовими філософськими бестселерами під час засідання було проведено книжкову виставку, в ході якої для учасників було зроблено коротенький екскурс по виданнях, обговорення яких заплановано для дискусії у наступних зустрічах.

Перейти до вмісту