• Українська
  • English
×

Міжкафедральне відкрите засідання наукових курсантсько-студентських гуртків ОДУВС у форматі Філософської кав’ярні

29 березня 2018 року в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбулось міжкафедральне відкрите засідання наукових курсантсько-студентських гуртків «Соціальні та морально-етичні засади правоохоронної діяльності» та «ОРД».

Вкотре зустріч було проведено у форматі Філософської кав’ярні, де темою порядку денного обрано «Наркозлочинність: соціальні витоки проблеми».

Звертаючись до присутніх, завідувач кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін доктор філософських наук, професор Оксана Надибська зазначила, що надзвичайно складним, багатогранним і в той же час суспільно небезпечним явищем у сучасному світі є незаконний обіг наркотиків. З однієї сторони, наркотики є корисними і необхідними медичними препаратами, а з іншої сторони – вони заподіюють величезну шкоду, яка практично не піддається обрахунку.

«З кожним роком статистика поширення наркоманії серед українців зростає в середньому на 10-15 тисяч осіб. За даними МВС (2017 р.), в Україні – 500 тисяч наркозалежних, з них – 171,6 тисяч вживають наркотики регулярно. Близько 5 тисяч наркозалежних не досягли 18 років. При цьому наркоманія «молодшає», – наголосила Оксана Надибська.

Завідувач кафедри відмітила, що причинами зростання рівня наркозлочинності в Україні є економічні, соціально-політичні, соціально-психологічні, технічні, медико-соціальні, екологічні, а саме: загальне зниження життєвого рівня населення; криза духовності, відсутність позитивних ідеалів у суспільній свідомості; відсутність системи в організації дозвілля дітей та молоді; непідготовленість батьків до проведення антинаркотичного виховання в сім’ї, низька ефективність (або повна відсутність) антинаркотичного виховання в школах, середніх навчальних закладах та закладах вищої освіти.

«Таким чином, наркозлочинність руйнує економіку, соціальну сферу, руйнує моральні підвалини суспільства, вражає своїм негативним впливом молодь, провокує конфлікти. Неперебільшую, якщо наголошу, що її можна розглядати як загрозу національній безпеці України. Тому сьогодні ми будемо говорити про детермінанти поширення наркоманії. Також актуальним в межах нашої теми є питання щодо суспільно-правових шляхів протидії наркозлочинності», – додала Оксана Надибська.

Декан факультету № 1 підполковник поліції Ігор Козак наголосив на важливості небайдужого ставлення громадян до наркоманії, яка є проблемою всього суспільства, а не окремих груп та людей.

У свою чергу, завідувач кафедри оперативно-розшукової діяльності підполковник поліції Сергій Андрусенко відмітив глобальний характер наркозлочинності та необхідність вироблення адекватних заходів протидії цьому явищу на національному та міжнародному рівнях.

Основними дискусійними платформами заходу було виокремлено наступні: «Детермінанти поширення наркоманії – соціальної прірви сьогодення» та «Суспільно-правові шляхи протидії наркозлочинності».

У межах наведених платформ курсанти та студенти говорили про соціально-економічні, соціально-культурні детермінанти наркоманії, міфи про наркозалежність, правові шляхи протидії наркозлочинності, місце соціального контролю у попередженні наркозлочинності тощо.

Перейти до вмісту