• Українська
  • English
×

Масштабні навчання МВС під Києвом: задіяні понад 1000 співробітників

Представники Національної гвардії, Національної поліції, Державної прикордонної служби та ДСНС зібралися під Києвом на навчальній базі Національної академії внутрішніх справ, щоб провести наймасштабніші навчання серед підрозділів міністерства.

Чотири дні представники системи МВС будуть відпрацьовувати всі можливі надзвичайні події та ситуації, щоб вчасно відреагувати та захистити громадян України від небезпеки. Варто зазначити, що всі сценарії навчань – це реальні події, які відбувалися в нашій країні протягом року – блокування кордону та автошляхів, замінування та інші.

Також під час навчань проходять змагання різних спецпідрозділів системи МВС: орієнтування на місцевості, подолання смуги перешкод та вогнева підготовка.

 Загалом до участі у змаганнях залучено 1165 осіб та 102 одиниці техніки.

Перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий заявив, що фахівці МВС у не простий для України час, готуються захищати громадян та забезпечувати публічну безпеку не дивлячись ні на що.

“Я вітаю всіх учасників змагань та навчань. Це символічно, що ми починаємо їх саме в кінці року. Рік був важким. Всі підрозділи МВС щодня виконували свої завдання по забезпеченню безпеки українського народу.  Наші підрозділи будуть змагатися, а керівники приймати рішення. Але закликаю керівників – пам’ятайте, що головне – це життя і здоров’я наших працівників”,- наголосив Сергій Яровий.

Голова Національної поліції Сергій Князєв відмітив, що такі навчання проводяться вперше за чотири роки, тому що раніше підрозділи МВС лише розбудовувалися.

«Мені приємно, що 2018 рік ми закінчуємо навчаннями, які дозволять відпрацювати бойове злагодження.  Не важливо, хто буде першим, а хто останнім. Важливо – навчатися разом. А також те, що у такий важкий рік ми маємо можливість зібратися і поділитися один з одним досвідом. Ми не збиралися в попередні роки, тому що це був період розбудови для всіх підрозділів МВС», – наголосив Сергій Князєв.

Голова ДСНС Микола Чечоткін зазначив, що навчання такого масштабу проводяться вперше.

«Шановні учасники навчань, за термін моєї служби в ДСНС,  ще ніколи не бачив такого роду навчань, щоб було залучено таку кількість структур. Ваші завдання дуже різноманітні, але направлені на одну мету – підтримання внутрішнього порядку та захист нашого населення та території», – розповів Микола Чечоткін.

Перший заступник начальника ДПСУ Василь Серватюк від імені прикордонників України привітав учасників навчань та наголосив, що фахівці системи МВС свій досвід здобували в боях.

«Багато із вас свій досвід та вишкіл здобували в боях за незалежність нашої батьківщини в різних гарячих точках. А сьогодні ви маєте змогу обмінятися цим досвідом», – сказав Василь Серватюк.

Заступник командувача НГУ Валерій Бондар заявив, що за короткий термін бійцям доведеться навчитися спільним прийомам.

«Сьогодні у строю стоять кращі із кращих. І ваше завдання за короткий термін навчитися різним, спільним прийомам тактики, яка буде застосована на вулицях наших міст. І ми дуже сподіваємось, що це забезпечить мир нашій державі», – наголосив Валерій Бондар.

Протягом чотирьох днів підрозділи відпрацьовують теоретичні та практичні питання управління силами, забезпечення публічної безпеки у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Також під час навчань певну підготовку проходять і підрозділи комунікації системи МВС. Вони працюють в бойових умовах та навчаються злагоджено інформувати громадськість про надзвичайні події та шляхи їх вирішення.

Всі учасники змагань повинні відпрацювати ситуативні завдання. Наприклад, забезпечити правопорядок та безпеку громадян під час виборів, виникнення позаштатних ситуацій та їх локалізація, локалізація катастроф техногенного та природного характеру, надзвичайні ситуації на державному кордоні.

Департамент комунікації МВС України

 

Перейти до вмісту