• Українська
  • English
×

Курсанти ОДУВС відвідали Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи

15 березня 2018 року курсанти 1-го і 2-го курсів факультету № 2 та магістри Одеського державного університету внутрішніх справ у супроводі доцента кафедри криміналістики, судової медицини та психіатрії кандидата юридичних наук, доцента Миколи Янкового відвідали Комунальну установу “Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи”.

Доцент кафедри судової медицини Одеського національного медичного університету кандидат медичних наук, доцент Леонід Чеканов розпочав екскурсію з історичної ремарки до картини «Смерть Цезаря», відповідно до якої, лікар, ім’я якого для історії втрачено, виконуючи розтин Цезаря, встановив, що в дійсності тільки одне з 23 ножових поранень Цезаря було смертельним. Цей випадок з історії у подальшому призвів до розвитку медичної експертизи в цілому, бо стали розглядатися не тільки зовнішні ознаки спричинення ймовірної смерті, а також й внутрішні.

Після цього Леонід Чеканов продемонстрував курсантам різноманітні музейні експонати з багаторічною історією та фото особливих випадків з медичної практики, а також розповів, які види судово-медичних експертиз призначаються та проводяться Одеським обласним бюро СМЕ.

Слід зазначити, що патологоанатомічний музей, який відвідали курсанти, є одним з кращих у своїй сфері діяльності музеїв України. Його відкриття відбулося в 1902 році, а колекція музею нараховує понад 4,5 тисячі експонатів.

Тож, курсанти вишу висловлюють вдячність адміністрації закладу за такий пізнавальний захід, який буде у нагоді для подальшої професійної діяльності.

Перейти до вмісту