• Українська
  • English
×

Круглий стіл з питань службової підготовки працівників Національної поліції України

2 листопада в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбулось засідання круглого столу за темою «Службова підготовка як система заходів, спрямованих на удосконалення знань, умінь та навичок працівників Національної поліції України». 

img_2263Організаторами проведення круглого столу виступили кафедра тактико-спеціальної та вогневої підготовки, а також кафедра спеціальної фізичної підготовки університету.

img_2219У науковому заході взяли участь представники Управління патрульної поліції в Одеській області ДПП НП України, Головних управлінь Національної поліції у Вінницькій, Херсонській, Миколаївській та Одеській областях, Національної академії Національної гвардії України, Харківського національного університету внутрішніх справ, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ та науково-педагогічного складу Одеського державного університету внутрішніх справ, а також радник/тренер з питань громадської безпеки Консультативної місії Європейського Союзу Магне Хвам.

Відкрив захід проректор університету доктор юридичних наук, професор Сергій Кузніченко, який привітав присутніх гостей та подякував за знайдену можливість обмінятися думками щодо питань підготовки поліції в ракурсі службово-бойової діяльності.

img_2187«Наш університет є одним із початківців, який створив спеціальну наукову школу, присвячену проблемам вивчення службово-бойової діяльності. У нас була створена перша кандидатська, а потім докторська спеціалізована вчена рада зі спеціальності «службово-бойова діяльність» (юридичні науки)», – зазначив Сергій Кузніченко.

«На сьогоднішній день ті обставини, які склалися в нашій державі з неприкритою зовнішньою агресією, яка вимагає нових форм реагування на ці фактори забезпечення національної безпеки, вимагають і нового наукового забезпечення цієї діяльності. Ми дякуємо нашим закордонним партнерам, які підтримують Україну в усіх напрямках забезпечення її безпеки. Хотів би побажати всім творчої наснаги, сподіваюсь, що ті рекомендації і пропозиції, які будуть сьогодні опрацьовані, будуть корисними для подальшої роботи при реформуванні певних напрямків діяльності Національної поліції України», – додав проректор університету.

img_2237Представник КМЄС Магне Хвам у своєму виступі розповів про свій багаторічний досвід роботи в поліції, а також наголосив на тому, що Консультативна місія ЄС допомагає державним органам України у послідовному реформуванні сектору цивільної безпеки шляхом надання стратегічних консультацій і практичної підтримки заходів з реформування згідно зі стандартами ЄС та міжнародними принципами належного врядування та дотримання прав людини. Іноземний гість також зупинився на пріоритетах та напрямках роботи Місії.

img_2196«Правоохоронна сфера схильна до змін так само, як і змінюється суспільство, тому необхідно, щоб поліцейські служби розуміли, що професійна підготовка і навчання дуже важливі для того, щоб відповідати потребам суспільства. Поліцейська служба повинна бути відкрита і розвиватися разом із суспільством, особливо зараз, коли поліція перебуває під пильною увагою всіх громадян», – додав Магне Хвам.

img_2216Далі слово для виступу було надано заступникові начальника факультету з навчально-методичної та наукової роботи Київського факультету Національної академії Національної гвардії України доктору наук з державного управління, професору Сергію Бєлаю, який поділився своїми думками з приводу дослідження повноважень угрупування з контрдиверсійної боротьби об’єднаних сил.

Наступний доповідач професор кафедри криміналістики, судової медицини та психіатрії ОДУВС доктор юридичних наук, професор Олена Цільмак торкнулася питання психофізичної готовності поліцейського до застосування вогнепальної зброї.

Про теоретико-правові аспекти протидії терористичній діяльності правоохоронними органами і спеціальними службами зарубіжних країн розповів доцент кафедри тактико-спеціальної та вогневої підготовки ОДУВС кандидат політичних наук, доцент Олександр Ніколаєв.

img_2193Професор кафедри тактико-спеціальної та вогневої підготовки ОДУВС кандидат юридичних наук, доцент Олексій Ульянов представив увазі присутніх доповідь на тему: «Нормативно-правове регулювання профілактичної (превентивної) діяльності поліції».

img_2279Цікавою для обговорення стала доповідь доцента кафедри тактико-спеціальної та вогневої підготовки ОДУВС кандидата юридичних наук, доцента Олександра Конєва щодо удосконалення викладання вогневої підготовки із урахуванням практичного досвіду підрозділів Національної поліції у закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання.

Цього ж дня з доповіддю щодо врахування способів припинення правопорушень та звільнення заручників з транспортного засобу, захопленого злочинцями, як умови удосконалення службової підготовки працівників Національної поліції, також виступив завідувач кафедри спеціальної фізичної підготовки Херсонського факультету ОДУВС кандидат педагогічних наук, доцент Тарас Вайда.

img_2198Жваве обговорення викликала доповідь начальника тренінгового центру ГУНП в Херсонській області кандидата юридичних наук майора поліції Віктора Степаненка щодо формування у поліцейського стійкого психоемоційного стану до дії зовнішніх небезпек.

img_2274Старший інспектор відділу професійного навчання управління кадрового забезпечення ГУНП у Вінницькій області майор поліції Олександр Цвітайло торкнувся питань тактико-спеціального навчання як виду службової підготовки працівників Національної поліції України.

Наступною темою для обговорення стала доповідь викладача кафедри спеціальної фізичної підготовки Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ старшого лейтенанта поліції Дмитра Анісімова з актуальних питань розвитку фізичних якостей курсантів закладів вищої освіти Національної поліції України під впливом системи кросфіт тренувань.

img_2277Метою круглого столу було обговорення актуальних проблем  службової підготовки як системи заходів, спрямованих на удосконалення знань, умінь та навичок працівників Національної поліції України та курсантів ЗВО МВС України відповідно до закріплених за закладами вищої освіти МВС пріоритетних видів службової діяльності поліцейських.

img_2294Тож, за результатами наукового заходу було створено робочу групу щодо обговорення проблемних тем круглого столу та розроблено й прийнято ряд важливих науково-обґрунтованих пропозицій щодо вдосконалення даної сфери, які будуть направлені до МВС України, зокрема, стосовно можливості вивчення курсу екстремального керування автомобілем курсантами закладів вищої освіти МВС України, запровадження підсумкового контролю у формі комплексного іспиту з таких навчальних дисциплін, як: «Тактико-спеціальна підготовка», «Вогнева підготовка», «Спеціальна фізична підготовка», а також залучення працівників відповідних практичних підрозділів Національної поліції до розробки та проведення практичних занять у формі поліцейського квесту, в основу якого покладено алгоритми дій, пов’язаних із реалізацією поліцією своїх службових завдань, та інші.

img_2325Під час заходу увазі присутніх були продемонстровані відкриті заняття з вогневої підготовки, тактико-спеціальної та фізичної підготовки під керівництвом досвідчених викладачів вишу.

Підбиваючи підсумки, завідувач кафедри тактико-спеціальної та вогневої підготовки ОДУВС полковник поліції Володимир Дулгер подякував учасникам заходу та зазначив, що результати сьогоднішнього обговорення стануть підґрунтям для напрацювання дієвих пропозицій на законодавчому та практичному рівнях.

Активне обговорення актуальних питань відбувалося у дружній робочій атмосфері, а на завершення заходу всі присутні зробили пам’ятне фото на згадку.

   img_2311 img_2324 img_2326

Перейти до вмісту