КРІЗЬ СТОЛІТТЯ: ВИДАННЯ ДО ЮВІЛЕЮ ОДЕСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

2-1«В мальовничому центрі старої Одеси, по вулиці Успенська, 1 знаходиться історична будівля, в якій на теперішній час розташовано Одеський державний університет внутрішніх справ. Цікава, столітня історія у цього закладу вищої освіти, який готує справжніх, сучасних правоохоронців.

Одного разу, зацікавившись тим, долі яких осіб пов’язані з Одеським державним університетом внутрішніх справ, я відкрив для себе невідомі раніше сторінки історії.

Це історія університету. Це історія правоохоронних органів Одещини. Це історія самої Одеси. Так з’явилися ці нариси…».

3-14-1Такими рядками починається нове видання, підготовлене професором кафедри оперативно-розшукової діяльності факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції ОДУВС кандидатом юридичних наук, професором, ветераном Національної поліції України Сергієм Албулом:

Крізь століття : історичні нариси. Одеса: Видавець Букаєв Вадим Вікторович. 124 с.

Видання являє собою добірку історичних нарисів, укладених на основі опрацювання інформації з відкритих джерел. В нарисах висвітлюються окремі аспекти становлення поліцейських органів на Одещині та цікаві факти, пов’язані з історією Одеського державного університету внутрішніх справ.

Збірник складається з окремих нарисів, назви яких зацікавлюють одразу:

– Поліцейський з минулого. Яким він був на початку ХХ століття.

– Одеський розшук крізь століття.

– «Одеський Пінкертон» XIX століття.

56– Остап Бендер з Одеського карного розшуку.

– «Зелений фургон»: доля Одеського розшуковця.

– Джеймс Бонд з Маразліївської.

– Сабанські казарми: місце, де живе історія.

– У витоків Українського державотворення.

– Сергій Павлович Шелухін: з Україною в серці.

– Легенда Одеського карного розшуку.

– «Чорні кішки» повоєнної Одеси (з історії карного розшуку).

– Дільничний на ім’я Марія: вона була першою.

– Морська піхота: з Сабанських казарм в бій за Одесу.

– Зоряний мрійник.

78Джерелами інформації стали матеріали Державного архіву Одеської області, Архіву Головного управління Національної поліції в Одеській області, публікації у засобах масової інформації та у інтернет-виданнях.

Деякі ілюстрації та фотографії взято з відкритих джерел, деякі зроблені автором особисто.

Свою працю науковець присвітив ювілею нашого закладу – Одеського державного університету внутрішніх справ, який ми будемо святкувати у 2022 році.

Видання буде цікавим широкому колу читачів.

Ознайомитися з історичними нарисами можна у фондах Електронного репозитарію наукових публікацій ОДУВС за посиланням:

URL: http://dspace.oduvs.edu.ua/handle/123456789/1356