• Українська
  • English
×

Керівництво ОДУВС взяло участь у церемонії покладання квітів з нагоди відзначення 73-ї річниці визволення міста Одеси

img_356710 квітня 2017 року ректор Одеського державного університету внутрішніх справ доктор юридичних наук генерал поліції третього рангу Іван Катеринчук разом з керівництвом міста Одеси та області, а також представниками духівництва, ветеранських організацій та громадськості взяли участь в урочистому покладанні квітів з нагоди відзначення 73-ї річниці визволення міста Одеси від фашистських загарбників.

img_3568В урочистостях, що проходили спочатку біля меморіального комплексу Пам’ятнику невідомому матросу на Алеї слави в Центральному парку культури та відпочинку імені Т.Г. Шевченка, а потім біля стели «Крила Перемоги» на площі 10 квітня, взяли участь понад 1000 одеситів, які прийшли віддати данину захисникам вітчизни.

img_3578Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих воїнів та поклали квіти до пам’ятних обелісків, а почесна варта здійснила залпи траурного салюту.

img_3585Втім мало хто пам’ятає, що вихованці нашого славетного вишу мають безпосереднє відношення до великої Перемоги.

В історії університету є героїчна сторінка, про яку майже не лишилося документальних відомостей – це участь у обороні Одеси від німецьких та румунських загарбників у 1941 році. Викладачі та курсанти Одеської школи міліції у дні запеклої боротьби за Одесу грудьми стали на захист рідного міста і до останніх днів мужньо несли бойову вахту на важливих і відповідальних ділянках його оборони.

img_3583Так, влітку 41-го особовий склад школи міліції, який на той час сягав близько тисячі чоловік, в перші місяці військових дій зробив, здавалося, неможливе: зупинив ворога у стін міста і в повному оточенні успішно відбивав атаки супротивників, чисельність яких у багато разів перевершувала чисельність наших захисників.

img_3621Згодом, за наказом військової ради одеського оборонного району, на місцеву міліцію  була  покладена  повна  відповідальність  за  підтримання порядку та додержання  пропускної  системи  і  охорону  тилу  в оточеному місті.

img_3619В умовах бомбардувань і артобстрілів ворогом міста працівники міліції з ризиком для життя розосереджували людей в укриття, супроводжували транспорт з  евакуйованим населенням, вели боротьбу з пожежами, проводили операції по ліквідації парашутних десантів і диверсійних груп ворога.

img_3628Значна частина особового складу одеської міліції влилася у винищувальні батальйони, а у період тяжких обставин на фронті зі складу міліції був сформований оперативний загін особливого призначення, який у відкритому бою з ворогом на рубежі оборони міста проявив зразки стійкості та патріотизму.

img_3616Відзначаючи героїзм і мужність, проявлені працівниками міліції  в  обороні  міста Одеси, та за заслуги перед Батьківщиною, у 1967 році міліцію міста Одеси було нагороджено медаллю «За оборону Одеси».

img_3620Неможливо переоцінити внесок перемінного і постійного особового складу Одеської школи міліції у Перемогу над фашистськими агресорами, їх відвагу та доблесть. Ми завжди маємо пам’ятати, що для нас зробили ті, хто поклав своє життя, подарувавши мир, адже лише той, хто пам’ятає минуле, вартий майбутнього!

img_3566 img_3611

Перейти до вмісту