• Українська
  • English
×

Екскурсія курсантів ОДУВС до Музею партизанської слави

24 вересня 2017 року курсанти 3-го курсу факультету № 3 Одеського державного університету внутрішніх справ відвідали Музей партизанської слави – один з небагатьох в Україні підземних музеїв, та дізналися цікаві факти про найзаплутаніші каменоломні в світі.

Розташовані у передмісті Одеси старовинні підземні виробки кінця 19 – початку 20 століть являють собою унікальну систему каменоломень, яку й називають Одеськими катакомбами. Вони складають грандіозний і дивовижний лабіринт, що сягає трьох тисяч кілометрів.

Справжня історія цього загадкового місця не відома досі. Доведено тільки те, що одеські катакомби є самими заплутаними у світі за рахунок хитросплетінь безлічі ходів.

Під час екскурсії курсанти побачили таємничий світ підземних перехресть, унікальні пейзажі, які не можна побачити більше ніде у світі, а також ознайомилися з історією партизанських загонів, які ховалися у підземеллі під час Другої світової війни. А перший з цих партизанських загонів, яким командував Молодцов-Бадаєв, дислокувався саме в катакомбах села Нерубайського, в передмісті Одеси.

Вихованці ОДУВС також побачили предмети побуту, зразки зброї та штабного обладнання, архівні документи, фотографії та особисті речі партизан, зразки художньої творчості членів загону Молодцова-Бадаєва. Дізналися про те, що у мирний час у катакомбах, в ізольованих від основного лабіринту галереях влаштовували склади, а також пункти управління і зв’язку, передбачені для надзвичайних ситуацій.

Перейти до вмісту