• Українська
  • English
×

Донорство – благородна і почесна справа!

Щороку 14 червня відзначається Всесвітній день донора крові, який святкується для того, аби висловити вдячність всім тим, хто безкорисно надає свою кров заради порятунку життя інших людей.

Щомиті в Україні у людей будь-якого віку виникає потреба в переливанні крові за життєвими показниками. Тому кожен донор, який здає кров, робить це для того, щоб допомогти іншим людям вилікуватися і одужати.

Донорство – благородна і почесна місія, яка дозволяє зберегти життя породіллям, дітям і дорослим, хворим на важкі хронічні захворювання, бійцям, пораненим під час бойових дій, а також потерпілим від опіків, аварій та катастроф.

Так, лише протягом минулого року добровільними донорами стали 113 курсантів університету, які здали понад 60 літрів крові для поранених українських військових в зоні АТО. Всі вони є прикладом для інших, адже не залишаються байдужими до чужих проблем та труднощів.

Донорство завжди є корисним для здоров’я, адже окрім морального задоволення від усвідомлення того, що таким чином можна врятувати чиєсь життя, здача крові приносить і фізичну користь організму, тому виражати свою добру волю у такій справі курсанти ОДУВС будуть продовжувати й надалі.

Слід зазначити, що всесвітній день донора крові — досить нове свято, яке відзначає багато країн. Воно було засновано під егідою ООН в травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я в Женеві. Наразі його святкують 14 червня. Саме цього дня в 1868 році австрійський лікар Карл Ландштейнер відкрив групи крові людини.

Перейти до вмісту