• Українська
  • English
×

Донорство – благородна і почесна справа!

Щороку 14 червня відзначається Всесвітній день донора крові, який святкується для того, аби висловити вдячність всім тим, хто безкорисно надає свою кров заради порятунку життя інших людей.

Щомиті в Україні, у людей будь-якого віку виникає потреба в переливанні крові за життєвими показниками. Тому кожен донор, який здає кров, робить це для того, щоб допомогти іншим людям вилікуватися і одужати.

Для багатьох людей добровільна здача крові – це почесна і благородна справа, адже люди віддають частку себе на благо одужання, а інколи й спасіння життя іншої людини. Донорство символізує безкорисну ідею допомоги іншим людям.

Так, лише протягом минулого року добровільними донорами стали 134 курсанта університету, які здали понад 60 літрів крові, аби врятувати комусь життя. Всі вони є прикладом для інших, адже не залишаються байдужими до чужих проблем та труднощів.

Донорство завжди є корисним для здоров’я, адже окрім морального задоволення від усвідомлення того, що таким чином можна врятувати чиєсь життя, здача крові приносить і фізичну користь організму, тому виражати свою добру волю у такій справі курсанти ОДУВС будуть продовжувати й надалі.

Слід зазначити, що дата 14 червня вибрана не випадково. В цей день народився Нобелевський лауреат Карл Ландштейнер, який зробив видатні наукові відкриття в області вивчення крові. Зокрема, він відкрив АВО систему поділу крові на групи, що в подальшому дало можливість використовувати донорську кров для лікування.

Це свято — ще один шанс міжнародної спільноти закликати людей до відповідальності одне перед одним і надання посильної допомоги тим, хто її потребує.

З нагоди Всесвітнього дня донора крові висловлюємо подяку та вітаємо всіх, хто здає кров заради здоров’я чи порятунку життя інших людей. Бажаємо всім міцного здоров’я, щастя і наснаги.

Перейти до вмісту