• Українська
  • English
×

День українських миротворців

21 травня 2013 року Верховна Рада України одноголосно прийняла Постанову №292-VII «Про встановлення Дня українських миротворців». Відтоді свято відзначають щорічно 15 липня з метою вшанування мужності і звитяги, зразкового виконання службових обов’язків, вірності присязі учасників миротворчих операцій та забезпечення збереження пам’яті славетних героїв-миротворців, які загинули під час виконання обов’язків у складі миротворчого контингенту та миротворчого персоналу.

Дата обрана невипадково. Саме 15 липня 1992 року на прохання Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй два літаки з 42 військовослужбовцями Збройних Сил України на борту вилетіли до Боснії. Так почалась історія участі національного миротворчого контингенту у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки.

З того часу понад 42 тисячі українських військовослужбовців взяли участь у миротворчих операціях у Косово, Боснії та Герцеговині, Анголі, Македонії. Входили до складу місій ОБСЄ та ООН у Гватемалі, Таджикистані, Афганістані, Грузії, Придністров’ї, Іраку, Лівані, Судані, Кот-д’Івуарі, Демократичній Республіці Конго тощо.

Слід зазначити, що країни, які беруть участь у миротворчих операціях ООН, відзначають Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй 29 травня (який встановлено рішенням Генеральної Асамблеї ООН 11 грудня 2002 року на вшанування миротворців усіх країн, які брали участь у миротворчих операціях і миротворчих місіях ООН, та введено в дію Указом Президента України від 30 квітня 2003 року № 374/2003).

Серед представників науково-педагогічного складу ОДУВС також є працівники, які брали участь у Миротворчих місіях. Це – підполковник поліції Сергій Жуковський, викладач кафедри тактико-спеціальної та вогневої підготовки, та полковник міліції у відставці Володимир Пядишев, доцент кафедри кібербезпеки та інформаційного забезпечення (Македонія, Боснія і Герцоговина, Косово, Лівія).

Тож, з нагоди свята щиро бажаємо усім миротворцям щастя, добра та благополуччя. Нехай ваші високі професійні та моральні якості, бойовий досвід завжди надійно служать ідеалам гуманізму та справі захисту життя людей!

Вічна пам’ять українським солдатам і офіцерам, які віддали життя за мир та спокій!

 

Перейти до вмісту