• Українська
  • English
×

30 ЛИПНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

2013 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Ключовим завданням цього дня є підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми й привертати увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від цього злочину.

3За даними ООН щодо торгівлі людьми, з 21 млн людей, які є жертвами торгівлі людьми, частка жінок і дітей складає 71%. Як зазначається в документах ООН, чоловіки, жінки та діти потрапляють до рук торговців людьми як у своїх країнах, так і за кордоном. При цьому страждають усі країни: будь то країна походження, транзиту або призначення. Рабство як в стародавній, так і сучасній формі – явище не тільки ганебне; це, за словами борця за скасування рабства Джона Уеслі, «огидна сукупність всіх гидот», якій немає місця в нашому світі.

4У 2010 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Глобальний план дій по боротьбі з торгівлею людьми, закликавши уряди в усьому світі вжити скоординованих і послідовних заходів щодо перемоги над цим злом. План передбачає інтеграцію боротьби з торгівлею людьми в більш широкі програми ООН для того, щоб прискорити темпи розвитку й підвищити ступінь безпеки в усьому світі.

5Боротьба з торгівлею людьми є одним з пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини.

Верховна Рада України 20 вересня 2011 року ухвалила Закон України «Про протидію торгівлі людьми», в якому визначено основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми. Торгівля людьми карається законом України за статтею 149 Кримінального кодексу України.

У червні 2017 року Державний департамент США оприлюднив 17-й Звіт про торгівлю людьми, в якому, враховуючи досягнення нашої держави у сфері протидії торгівлі людьми, Україну виведено з Контрольного списку другої групи, де вона перебувала протягом чотирьох років поспіль, та переведено в Другу групу.

З метою обговорення актуальних питань протидії торгівлі людьми в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбулася оперативна нарада. На ній, зокрема, обговорювалися проблемні аспекти навчально-методичного забезпечення підвищення кваліфікації працівників Національної поліції України.

Перейти до вмісту