• Українська
  • English
×

Фахівець ОДУВС взяла участь у регіональному тренінгу від CEPOL

У період з 24 до 28 квітня делегат від Одеського державного університету внутрішніх справ – фахівець відділу міжнародного співробітництва, старший викладач кафедри адміністративної діяльності поліції доктор філософії Анастасія Боксгорн відвідала м. Варшава (Республіка Польща) з метою участі у регіональному тренінгу «Незаконний обіг зброї та вибухівки – розслідування щодо діяльності в онлайні, пов’язані з тероризмом та «Дарквебом» від CEPOL.

Метою тренінгу було поглиблення знань про оперативні, стратегічні та юридичні аспекти незаконного обігу зброї та вибухівки, а також розвиток навичок використання інструментарію для виявлення в Дарквебі злочинів, пов’язаних із зазначеним напрямком розслідувань. Тренінг розрахований на досвідчених правоохоронців з Вірменії, Азербайджану, Грузії, Молдови та України, які спеціалізуються на протидії незаконному обігу зброї, та науково-педагогічних працівників, які викладають дисципліни, пов’язані з вищезгаданими напрямами.

До складу делегації від України також увійшли: доцент кафедри кримінального процесу та організації досудового слідства факультету №1 Харківського національного університету внутрішніх справ, доцент кафедри кримінального права та кримінології Навчально-наукового інституту права та підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, старший оперуповноважений в ОВС ДКР НПУ, начальник відділу ДСР НПУ, головний інспектор 3-го відділу (протидії злочинам у сфері комп’ютерних систем) 1-го управління (оперативного реагування) ДКП НПУ.

Тренерами виступили представники поліції та аналітики з Франції, Бельгії, Іспанії, Великобританії та інших країн, які мають власний досвід боротьби з незаконним обігом стрілецької зброї, торгівлею вогнепальною зброєю та її запасними частинами з використанням послуг міжнародних поштових компаній; у заходах, спрямованих на посилення міжнародного співробітництва та обміну інформацією в галузі обігу вогнепальної зброї; зборі розвідувальних даних щодо ситуації легальної мережі, нелегального обігу, придбання та відслідковування боєприпасів; профілактиці незаконного обігу вогнепальної та іншої зброї.

Під час проведення тренінгу учасники поділилися своїм досвідом зі збору розвідувальних даних щодо нелегального придбання та відслідковування використання вогнепальної зброї та боєприпасів. Окрему увагу було зосереджено на профілактичних заходах незаконного обігу вогнепальної та іншої зброї через призму Конвенції Організації Об’єднаних Націй проти транснаціональної організованої злочинності.

Участь старшого викладача кафедри адміністративної діяльності поліції, як представника закладу вищої освіти Міністерства внутрішніх справ України за кордоном, сприяла підвищенню іміджу університету та налагодженню зв’язку із представниками європейських організацій.

Перейти до вмісту