• Українська
  • English
×

Тематичний стенд до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди

У бібліотеці оформлено тематичний стенд до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди – видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, музиканта, педагога. Один з найбільших і найзагадковіших християнських філософів світу Григорій Савич Сковорода сягнув у своїх помислах життєво важливих, екзистенційно вагомих проблем людського буття, досі актуальний сьогодні – як особистість, мислитель, письменник. Григорій Сковорода зробив значний вклад в східнослов’янську культуру. Автор байок, пісень, ряду філософських творів, серед яких «Сад божественних пісень», «Байки харківські», «Убогий жайворонок».

Мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми байками, піснями, філософськими творами, а також способом життя, через що його називали «Сократом». Сковороду називають проповідником філософії любові і свободи. Розроблена філософом концепція життєвої мудрості вражає і сьогодні.

У працях Григорія Сковороди центральне місце займає проблема самопізнання, яка неминуче зводиться у філософа до питання про природу людської сутності. Також автор висвітлював теми дружби, свободи, релігії, ставлення до життя.

Українці із вдячністю згадують його як свого мудрого вчителя. За його книжками вчився читати Тарас Шевченко. Думки великого просвітителя, втілені у віршах, у піснях, розносилися по землі кобзарями й лірниками, полонячи людські душі. І. Франко писав: «Григорій Сковорода — явище вельми помітне в історії розвитку українського народу, мабуть, найпомітніше поміж усіх духовних діячів наших XVIII ст.».

Перейти до вмісту