• Українська
  • English
×

Представниця Уповноваженого із захисту державної мови на півдні Ярослава Вітко-Присяжнюк виступила на засіданні ректорату ОДУВС

Сьогодні, 22 листопада, представниця Уповноваженого із захисту державної мови на півдні України Ярослава Вітко-Присяжнюк відвідала засідання ректорату Одеського державного університету внутрішніх справ та озвучила основні нагальні питання своєї діяльності у сфері співпраці з правоохоронцями.

– Ні для кого не є секретом, що воєнна агресія російської федерації щодо України розпочалася далеко не 24 лютого, і навіть не в 2014 році з анексією Криму – вона розпочалась задовго до цих всіх подій, із потужної пропагандистської інформаційної війни проти українців, – зазначила представниця мовного омбудсмена. – Мовне питання в цій інформаційній війні і пропаганді відігравало надзвичайно важливу роль.

Вона зазначила про те, що метою геноциду проти українського народу було знищення в тому числі української мови, адже лише зі знищенням мови можна знищити історичну пам’ять народу, і як наслідок – знищити, асимілювати український народ, як такий.

Ярослава Вітко-Присяжнюк нагадала про Закон про забезпечення функціонування української мови як державної і підкреслила, що він не торкається приватного життя українців, але торкається 30 сфер суспільного життя, зокрема державного управління, засобів масової інформації, сфери освіти, науки, культури, реклами та послуг. Безпосередньо ст. 16 визначає застосування державної мови в органах правопорядку, розвідувальних органах, державних органах спеціального призначення з правоохоронними функціями.

Ректор ОДУВС полковник поліції Дмитро Швець зазначив, що для університету це питання є також вкрай важливим, тож виш готовий до плідної співпраці та взаємодії з мовним омбудсменом, і незабаром буде підготовлений Меморандум про таку співпрацю.

Перейти до вмісту