• Українська
  • English
×

Практичні навчання за участю співробітників ГУ ДСНС України в Одеській області

17 листопада в Одеському державному університеті внутрішніх справ проведені навчальні тренування з питань алгоритму дій при пожежі та надання домедичної допомоги постраждалим.

За легендою навчань, в одному з навчальних корпусів виникла надзвичайна ситуація – пожежа на четвертому поверсі корпусу будівлі. Тренування відбувалось із залученням пожежно-рятувальної техніки, висувної драбини, проведена евакуація курсантів з приміщення за допомогою автоколінчатого підйомника.

Потім відпрацьована ситуація із ліквідацією пожежі, яка вже перекинулась на подвір’я – за допомогою первинних засобів пожежогасіння та подачі ствола з рукавною лінією. Курсанти всіх факультетів університету детально відпрацювали надання домедичної допомоги «постраждалим» за інструктажем рятувальників – штучну вентиляцію легень та зупинку кровотечі.

Молоді поліцейські на практиці застосували пожежний ствол, приєднаний до пожежної автоцистерни, в який було подано воду під великим тиском для гасіння пожежі, та на практиці освоїли роботу порошкових вогнегасників шляхом гасіння умовного загоряння.

Також за допомогою мобільного класу безпеки курсанти та фахівці університету отримали інформацію щодо видів вибухонебезпечних предметів, їх характеристики, методів застосування, алгоритму дій при їх виявленні.

Разом з цим, у разі виникнення надзвичайної ситуації, присутні оволоділи навичками використання наявних засобів хімічного та радіаційного захисту у вигляді костюмів хімічного захисту ізолюючих, фільтруючих та кислотно-захисних, захисних комбінезонів, протигазів ГП-9, ГП-7, ІП-4м, дозиметрів, портативних спектрометрів.

За участю інструктора практично відпрацьовано методи роботи у костюмах хімічного захисту, ознайомились з алгоритмом дій при виявленні хімічної та радіаційної загрози, забруднення навколишнього середовища.

Перейти до вмісту