• Українська
  • English
×

Обговорення актуальних питань та перспектив розвитку кримінального аналізу в правоохоронній системі України за участю доцента ОДУВС

Завідувач науково-дослідної лабораторії з проблемних питань кримінального аналізу Одеського державного університету внутрішніх справ кандидат юридичних наук, доцент Дмитро Афонін 17 листопада взяв участь у міжвідомчій науково-практичній конференції за темою «Актуальні питання та перспективи розвитку кримінального аналізу в правоохоронній системі України», яка проходила у Національній академії внутрішніх справ.

На конференції обговорили роль та перспективи розвитку кримінального аналізу в правоохоронній системі України.

Відкрив конференцію та виступив з привітальним словом заступник Голови Національної поліції України – начальник кримінальної поліції Андрій Нєбитов, який зазначив, що сьогодні функція кримінального аналізу з допоміжної перетворилася на ключовий компонент етапу планування стратегії розслідування злочинів та прийняття рішень.

У заході взяли участь представники профільних департаментів та управлінь Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, Державної прикордонної служби, міжнародних організацій та громадськості.

Під час своєї доповіді на тему «Особливості підготовки спеціалістів за освітнім ступенем «магістр», спеціалізацією «Кримінальний аналіз» на базі Одеського державного університету внутрішніх справ», Дмитро Афонін звернув увагу на те, що ОДУВС спроможний здійснювати освітню діяльність з підготовки конкурентоспроможних магістрів зі спеціальності 124 “Системний аналіз” для задоволення потреб сучасного українського суспільства та ринку праці. Фахівці спеціальності «Кримінальний аналіз» у теперішній воєнний час вкрай необхідні на посадах в органах і підрозділах Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Служби безпеки України, Прокуратури України, Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Державної прикордонної служби України, Міністерства оборони України, Державної фіскальної служби України, Державної міграційної служби України тощо.

Крім цього, доцентом був представлений проєкт, розроблений працівниками науково-дослідної лабораторії з проблемних питань кримінального аналізу Одеського державного університету внутрішніх справ – «Віртуальний полігон: огляд місця події» на освітній платформі Virtual Education. Цей проєкт дає можливість відпрацьовувати методи кримінального аналізу на операційному рівні, встановлюючи взаємозв’язок між різними видами слідів та об’єктів, виявлених на місці події. Проєкт «Віртуальний полігон: огляд місця події» на освітній платформі Virtual Education вже впроваджений в навчальний процес Одеського державного університету внутрішніх справ, схвалений Департаментом освіти, науки та спорту МВС України і зараз проходить впровадження у закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання МВС України.

(За матеріалами НПУ)

Перейти до вмісту