• Українська
  • English
×

Книжкова виставка «День слов’янської писемності та мови»

24 травня відзначають День слов’янської писемності та мови. Це свято вшановує пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – слов’янських просвітителів та провідників християнства, завдяки яким світ побачив абетки слов’янських мов, серед яких українська, македонська, сербська, чорногорська тощо, та появу першої слов’янської книги – “Апостола”. Великі праці Кирила й Мефодія стали передумовою започаткування слов’янських літературних мов і книжкової справи.

Вперше День слов’янської писемності і культури було відзначено у 1863 році на честь 1000-річчя створення слов’янської абетки. Бібліотека Одеського державного університету внутрішніх справ підготувала книжкову виставку «День слов’янської писемності та мови», яка розкриває особливості свята та значущість великого внеску просвітителів та провідників християнства Кирила і Мефодія для слов’янського культурного спадку та національної свідомості.

День слов’янської писемності та мови має символічне значення для кожної словʼянської країни, адже це свято національної ідентичності та самосвідомості, що нагадує нам про нашу спільну історію, культуру та мову.

Перейти до вмісту