• Українська
  • English
×

В ОДУВС пройшли тренінги з питань запобігання домашньому насильству

В Одеському державному університеті внутрішніх справ відбувся завершальний тренінг з питань запобігання домашньому насильству для представників міжсекторальних груп швидкого реагування та інших суб’єктів запобігання та протидії домашньому насильству Приморського району м.Одеса.

Протягом лютого – березня 2023 року кафедрою адміністративної діяльності поліції було проведено серію тренінгів в рамках реалізації проєкту «Вдосконалення навиків запобігання домашньому насильству у фахівців міжсекторальних груп швидкого реагування та інших суб’єктів запобігання та протидії домашньому насильству в м. Одеса».

Під час тренінгів фахівці обговорили сутність, складові та сучасні практики запобігання домашньому насильству; причини та наслідки домашнього насильства у громадах їх районів; міфи та стереотипи, що сприяють вчиненню домашнього насильства та інструменти їх руйнування; вплив соціальних норм на домашнє насильство та етапи їх змін у громаді. Учасники та учасниці тренінгів ознайомилися із особливостями підготовки та реалізації програми зі зміни соціальних норм для запобігання домашньому насильству у громаді та планують інформаційно-просвітницькі заходи у громадах районів м. Одеси, спрямовані на запобігання домашньому насильству.

Також під час тренінгів відбулась презентація результатів проведеного в рамках реалізації проєкту моніторингу стану висвітлення інформації, спрямованої на запобігання домашньому насильству, районними адміністраціями м. Одеси, та результатів опитування щодо визначення рівня обізнаності про проблему домашнього насильства та стереотипного мислення на цю тему серед представників(-ць) суб’єктів запобігання домашньому насильству м. Одеси. Саме міфи та стереотипи, на кшталт того, що «постраждала сама провокує насильство», «домашнє насильство – це особиста справа сім’ї» та інші, сприяють розповсюдженню домашнього насильства у громаді. Фахівці суб’єктів запобігання та протидії домашньому насильству мають не лише розвіювати такі міфи серед мешканців громади, а й, перш за все, самі під час професійної діяльності демонструвати нульову толерантність до будь-яких проявів насильства та небайдужість до постраждалих осіб.

Інформаційний продукт підготовлено у межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Великої Британії. Думки, погляди та рекомендації, викладені у цій публікації, належать авторкам і не обов’язково відображають офіційну політику чи позицію UNFPA, ГО «Інноваційні соціальні рішення» або уряду Великої Британії.

Перейти до вмісту