• Українська
  • English
×

В ОДУВС проведено семінар-тренінг «Пошук можливості діалогу в громадах в діяльності поліції під час війни»

22-23 листопада на підтримку ІІІ Місячника медіації в Україні – 2022 «Українські медіатори: досвід, уроки війни, перспективи», який організовано за ініціативою Національної асоціації медіаторів України, Центром медіації Одеського державного університету внутрішніх справ проведено семінар-тренінг «Пошук можливості діалогу в громадах в діяльності поліції під час війни».

Відкривши захід, модератори Лілія Матвєєва та Поліна Балтаджи запропонували учасникам відповісти на запитання: «Що для Вас є ресурсом енергії, сил та настрою?».

Атмосфера неформального спілкування об’єднала представників практичних підрозділів поліції, адвокатської спільноти, волонтерів, науковців, внутрішньо переміщених осіб, курсантів та студентів, а серйозні теми стали предметом обговорення та пошуку рішень.

Досвідом реагування на виклики у повсякденній та професійній комунікації в умовах сьогодення поділились як досвідчені професіонали, так і представники курсантсько-студентської спільноти.

Відкрита дискусія була присвячена обговоренню теми ролі поліції у налагодженні діалогу в громадах, враховуючи виклики, з якими стикається поліція під час виконання професійних обов’язків в умовах війни.

Т.в.о. начальника відділу дільничних офіцерів поліції Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Одеській області полковник поліції Роман Кузьмич розповів про досвід реагування на конфлікти в громадах та виклики, з якими стикається поліцейський офіцер громади в умовах війні.

Співробітник ГО «Десяте квітня», координатор проєкту Данська рада у справах біженців (DRC) Олександр Пащенко представив роботу волонтерів у питаннях юридичного та гуманітарного супроводження внутрішньо переміщених осіб. Особливу увагу було приділено темі ролі поліції в даному процесі.

Представник Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (EUAM), радник з питань належного врядування та управління людськими ресурсами Мартінс Толс розповів про зарубіжну практику взаємодії поліції з населенням на прикладі Латвії, підкресливши важливість чіткого алгоритму дій у механізмі захисту прав вразливих груп населення та цінність медіації в міжкультурному та міжнародному середовищі.

Старший інспектор з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління дотримання прав людини Національної поліції України Жанна Мішкевич підкреслила важливість співпраці Центру медіації ОДУВС та практичних підрозділів поліції з метою розширення інструментарію та навичок поліції у запобіганні та вирішенні конфліктів у громадах. Мова має йти про популяризацію медіації як альтернативного способу вирішення конфліктів в громадах та роль поліцейського як агента медіації.

Відпрацюванню інструментів діалогу та навичок комунікації в громадах був присвячений тренінг, який проведено в рамках заходу. Курсанти та студенти мали можливість проаналізувати та запропонувати рішення реальних конфліктних ситуацій, які мали місце в громадах на території Одеської області під час війни.

За результатами заходу визначено перспективи співпраці Центру медіації ОДУВС з відділом уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління дотримання прав людини Національної поліції України, з Управлінням превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Одеській області та ГО «Десяте квітня».

Важливим напрямом у роботі Центру медіації ОДУВС визнано запровадження в освітній процес навчальних програм щодо формування навичок комунікації та вирішення конфліктів.

Перейти до вмісту