• Українська
  • English
×

В ОДУВС відбувся круглий стіл «ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ ILP МОДЕЛІ В УКРАЇНІ»

Сьогодні, 15 березня, в Одеському державному університеті внутрішніх справ спільно з Державним науково-дослідним інститутом МВС України проведено круглий стіл за темою: «ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ ILP МОДЕЛІ В УКРАЇНІ».

Відкрив науковий захід ректор університету доктор юридичних наук, доцент, заслужений працівник освіти України Дмитро Швець, який зазначив, що на шляху реформування Національної поліції України підготовка високопрофесійних кадрів для підрозділів кримінального аналізу можлива тільки завдяки тісній співпраці між університетом та Національною поліцією України. «Одним із важливих складників даної взаємодії є якість підготовки кадрів, яка напряму залежить від чіткого розуміння всього спектру професійних компетентностей, якими повинні володіти працівники підрозділу кримінального аналізу Національної поліції України», – наголосив ректор.

Далі зі вступним словом до присутніх звернувся начальник управління науки та інновацій Департаменту освіти, науки та спорту МВС України кандидат юридичних наук Олександр Тарасенко. Він відмітив, що Кабінетом Міністрів України утворено Міжвідомчу робочу групу з питань координації щодо впровадження в Україні SOCTA. «Національна поліція реалізовуватиме практичну частину методології SOCTA в Україні. Для співробітників поліції має змінитися тактика та система пріоритетів боротьби з організованою злочинністю, що дозволить вибудувати реальну картину ситуації зі злочинністю в країні», – підкреслив Олександр Тарасенко.

До роботи круглого столу долучилися науковці, викладачі, ад’юнкти, аспіранти, магістри, здобувачі вищої освіти відомчих ЗВО та практичні працівники правоохоронних структур держави.

Під час першої дискусійної панелі учасники обговорили модель поліцейської діяльності, керованої розвідувальною аналітикою ILP: філософію, зарубіжний досвід та перспективи впровадження в Україні.

Свої доповіді представили т.в.о. начальника Департаменту кримінального аналізу Національної поліції України підполковник поліції Роман Бутко; старший радник з кримінальних розслідувань КМЄС Крістіан Ліппманн; експерт з питань спеціалізованих правоохоронних органів КМЄС Богдан Денисенко та інші.

Друга частина заходу була присвячена впровадженню в Україні SOCTA (Serious and Organised Crime Threat Assessment) – методології Європолу та сучасного підходу до боротьби з організованою злочинністю.

Змістовна доповідь була представлена головним науковим співробітником науково-дослідної лабораторії кримінологічних досліджень ДНДІ МВС України доктором юридичних наук, професором, заслуженим діячем науки і техніки України Олександром Користіним.

Про впровадження методології SOCTA при попередженні та розслідуванні воєнних злочинів під час військової агресії з боку російської федерації розповів начальник другого відділу управління інформаційно-аналітичного забезпечення та організації оцінки і фіксування доказів у кримінальних провадженнях, пов’язаних зі збройним конфліктом Національної поліції України підполковник поліції Денис Пефтієв.

В ході третьої дискусійної панелі присутні торкнулися теми інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності підрозділів кримінальної поліції.

Доктор юридичних наук, професор Микола Карчевський висвітлив питання, присвячені використанню штучного інтелекта.

Своєю чергою, начальник відділу проєктного та ризикового менеджменту управління організаційної роботи Департаменту інформаційно-аналітичної підтримки Національної поліції України підполковник поліції Євген Разєнков розкрив питання щодо формування інтегрованих баз даних комботантів збройних сил російської федерації та осіб, схильних до колаборації на тимчасово окупованих територіях України.

За підсумками круглого столу була схвалена резолюція щодо основних напрямків та особливостей імплементації ILP моделі в Україні.

Перейти до вмісту