• Українська
  • English
×

Бінарні заняття кафедри кримінального процесу та криміналістики

Бінарне заняття – це нестандартна форма навчання з реалізації теоретичної та практичної складових.

Мета бінарного заняття – створити умови мотиваційного практичного застосування знань, навичок та вмінь, та надати майбутнім правоохоронцям побачити напрями практичного застосування теоретичних знань.

Для науково-педагогічних працівників, зокрема кафедри кримінального процесу та криміналістики факультету підготовки фахівців для підрозділів органів досудового розслідування Одеського державного університету внутрішніх справ бінарні заняття стали одним з основних засобів привнесення практичної складової до освітнього процесу. Таким чином теоретичні питання отримують практичні відповіді.

15 вересня доценткою кафедри кримінального процесу та криміналістики кандидатом юридичних наук майором поліції Оленою Марченко разом з адвокатом Юрієм Жовтаном було проведено семінарське заняття з навчальної дисципліни «Негласні (слідчі) розшукові дії» для курсантів 3-го курсу факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції. Під час заняття були розглянуті питання особливостей організації та порядку проведення окремих видів негласних слідчих (розшукових) дій в умовах воєнного стану, а також особливостей їх оформлення.

Крім того, цього дня професором кафедри кримінального процесу та криміналістики кандидатом юридичних наук, доцентом Миколою Янковим на базі Одеського обласного бюро судово-медичних експертиз разом із завідувачем відділення судово-медичних молекулярно-генетичних експертиз Одеського обласного бюро СМЕ, кандидатом медичних наук, доцентом Русланом Кривдою проведено бінарне практичне заняття з курсантами 410 взводу з навчальної дисципліни «Судова медицина та психіатрія» на тему «Огляд трупа на місці його виявлення. Судово-медична експертиза трупа». Під час заняття розглядались наступні питання: загальні положеннями огляду трупа на місці події за участю спеціаліста в галузі судової медицини; алгоритм встановлення ознак живої і неживої людини; розмежування тілесних ушкоджень, нанесених тупими, гострими та іншими предметами; правила пошуку слідів крові на знаряддях вчинення кримінального правопорушення та одязі підозрюваного; виявлення, фіксація, упакування та вилучення біологічних слідів людини з місця події.

Заняття викликало чималий інтерес у курсантів та дозволило практично закріпили вивчені в аудиторії абсолютні ознаки смерті, трупні явища, процеси, які відбуваються в трупі людини, оскільки в судово-слідчій та медичній практиці це має дуже важливе значення.

Перейти до вмісту