• Українська
  • English
×

БІБЛІОТЕКА МЮНХЕНСЬКОГО ВИШУ ПОПОВНИЛАСЯ ВИДАННЯМИ НАУКОВЦЯ ОДУВС

Український вільний університет (нім. Ukrainische Freie Universität; UFU) — український університет, розташований у Мюнхені (Баварія, Німеччина). Перший вищий навчальний заклад і друга наукова установа української еміграції за кордоном. Є не тільки одним із найстаріших приватних навчальних закладів Німеччини, але і єдиним у світі вищим навчальним закладом поза межами України з українською мовою навчання.

Університет було засновано з ініціативи українських інтелектуальних кіл у Відні, невдовзі він переїхав до Праги, а із завершенням Другої світової війни — до свого постійного місцеперебування у столиці Баварії. З діяльністю закладу пов’язані імена багатьох видатних українських вчених в еміграції. У виші отримала освіту або наукове звання ціла плеяда діячів закордонної та вітчизняної науки і культури.

У 2021 році Український вільний університет відзначив 100-літній ювілей свого існування та 75-ліття функціонування на території Німеччини. Ставши осередком виховання нового покоління професійних і патріотичних кадрів для України та науково-дослідним центром українознавчих студій в Європейському Союзі, Університет бачить свою місію як інтегратора української науки в європейському і світовому науковому просторі.

Науковці ОДУВС, реалізуючи право на академічну мобільність,здійснюють співпрацю з провідними вишами Європи.

Видання професора кафедри оперативно-розшукової діяльності факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції кандидата юридичних наук, професора Сергія Албула «Крізь століття: історичні нариси» поповнило бібліотеку Українського вільного університету в Мюнхені.

Працівники Європейського вишу виказали зацікавленість та вдячність.  

Перейти до вмісту