Невмираюча сила слова: книжкова виставка до Всесвітнього дня книги і авторського права

1461309749_vovchok Творчість Марка Вовчка (літературний псевдонім Марії Олександрівни Вілінської) склалася під впливом Т.Г. Шевченка і становить велику цінність у скарбниці класичної культурної спадщини. Твори письменниці пройняті глибокою любовю до народу, палким прагненням бачити його вільним і щасливим.
1461309660_gogol

До книги увійшли твори славетного класика, які ось уже понад півтора століття залишаються популярними серед українських та європейських читачів. Патетика національного і народного, висловлення із виключною щирістю поєднується із природністю та простотою змалювання життя українців ХІХ ст.

1461309733_zagrebelniy У романі «Роксолана» Павло Загребельний відтворює події XVI століття, розповідає про дивовижну долю української дівчини Настасі Лісовської. Її з іншими сільчанами захопив у полон татарський військовий загін. А далі невільничий ринок, і юна красуня опиняється в гаремі турецького султана Сулеймана. Але вона не стала приниженою рабинею. Своїм незвичайним розумом, волею і вродою горда словянка виборює собі іншу долю.
1461309737_kobulanska Ольга Кобилянська – відома українська письменниця демократичного напряму. Однією з проблем, які глибоко її хвилювали, була доля жінки, її право на освіту, працю, на громадське життя. Цій проблемі присвячена повість «Царівна».
1461309739_nechyilev У цьому виданні вміщено історичний роман класика української літератури І.С. Нечуя-Левицького «Князь Єремія Вишневецький». Спираючись на літописні джерела, праці тогочасних істориків і фольклор, нерідко полемізуючи з поширеними версіями козаччини, письменник зумів створити цікаві образи історичних діячів – Вишневецького, Хмельницького та ін., художньо дослідити проблеми псевдопатріотизму родовитої шляхти, її непростих взаємин із власним народом.
1461309753_ykrainka До видання увійшли вибрані вірші, поеми та драматичні твори Лесі Українки, які стали класикою української літератури.
1461309792_shevchenko Імя цієї людини є уособленням непереборної волі, сили духу, пророчого дару. Поетична спадщина Шевченка – це чисте джерело, що живить цілі покоління. Нам сяє зоря поетових ідеалів: Україна, Мати, Воля, Правда, Істина, Любов.
1461309666_ilf У 1928 році Ілля Ільф і Євген Петров завершили роботу над романом, який був просто приречений на успіх. Історія полювання за діамантами мадам Пєтухової викликала захват читачів. У цьому творі представлена ціла галерея сатиричних образів. Пригоди веселого авантюриста Остапа Бендера і колишнього предводителя дворянства Кіси Вороб’янінова нагадують нам про те, що пристрасть до легкого збагачення обертається безліччю проблем.
1461309666_koelyo «П’ята Гора» оповідає про 23-річного Іллі-пророка, який жив в ІХ столітті до н.е. Малюючи драматичні пригоди в яскравому і хаотичному світі Близького Сходу, Пауло Коельо перетворює розповідь про пророка Іллі в надзвичайно зворушливу поему про випробування людської віри.
1461309752_london

Роман «Серця трьох» – один з найвідоміших творів славетного американського письменника. У цій книзі розповідається про дивовижну подорож Френка та Генрі Морганів і Леонісії Солано в пошуках скарбів, захованих далеко у горах Центральної Америки. Авторові – майстру пригодницького жанру – вдається до останньої сторінки тримати читача в напруженні. Тож не дивно, що цей роман ось уже майже століття є надзвичайно популярним.

1461309757_mitchel

Коли молода американська письменниця Маргарет Мітчел писала цей свій єдиний роман, вона навіть і згадки не мала про те, що він стане всесвітньо відомим. Зараз «Розвіяні вітром» вважають своїм найулюбленішим твором мільйони читачів. Шалене кохання головних героїв роману спалахує в один із найскладніших періодів життя США – під час Громадянської війни Півдня та Півночі та повоєнної Реконструкції. Здається, що в цьому вирі гине все – люди, маєтки, людські стосунки, і нема сили, яка може їх відродити. Але така сила є – вона називається любов’ю.

1461309779_remark Життя в борг. Життя, коли не жаль нічого, тому що втрачати, по суті, вже нічого. Це – любов на межі приреченості. Це – роскошьна межі розорення. Це – веселощі на межі горя і ризик на межі загибелі. Майбутнього – немає. Смерть – не слово, а реальність. Життя продовжується. Життя прекрасне!..
1461309634_fextvanger До книги увійшли історичні романи Фейхтвангера «Гойя, або Тяжкий шлях пізнання», присвячений життю і творчості великого іспанського художника Франсіско Гойї, і «Іудейська війна» – захоплююча і надзвичайно точна хроніка одного з найбільш складних і неоднозначних періодів історії Римської імперії.
1461309730_shoy «Багач, бідняк» – один із найкращих творів американського письменника Ірвіна Шоу. Це не просто роман, за яким були поставлені відомі серіали, це «золотий еталон» сімейної саги та сучасної психологічної прози. В цьому романі відчувається, що автор реально вболіває і співчуває людині, вірує в те, що людина вистоїть і переможе.

безплатні смс на лайфвоспаление десен у детей