Біографія

Доктор юридичних наук, доцент,
генерал поліції третього рангу

КАТЕРИНЧУК ІВАН ПЕТРОВИЧ

Ректор університету народився 4 травня 1961 року в с. Старі Кути, Косівського району Івано-Франківської області. Свою трудову діяльність розпочав у 1976 році робітником Кутського лісокомбінату з одночасним навчанням в середній вечірній школі, яку закінчив у 1979 році. З травня 1979 року до жовтня 1981 року проходив строкову службу в Збройних Силах СРСР. З жовтня 1983 року на службі в ОВС на посаді молодшого інспектора-кінолога Вижницького РВВС УВС Чернівецької області.

В 1985 році вступив до Кишинівської ССШМ МВС СРСР, яку закінчив з відзнакою в 1987 році і був призначений оперуповноваженим КР Сокирянського РВВС УВС Чернівецької області. Під час служби заочно навчався в Національній академії внутрішніх справ України, після закінчення якої в 1993 році отримав вищу юридичну освіту та був призначений першим заступником начальника Сокирянського РВВС УВС Чернівецької області, а в 1994 році його очолив. В 1996 році з відзнакою закінчив Європейську академію ФБР США в м.Будапешті Угорської Республіки.

У подальшому очолював підрозділи внутрішніх справ в містах Алупці та Євпаторії (АР Крим), містах Нікополі та Дніпродзержинську (Дніпропетровська область), обіймав керівні посади в УМВС України в Івано-Франківській та Полтавській областях.

На Чернігівщині з листопада 2003 року був призначений першим заступником начальника УМВС – начальником кримінальної міліції. З 1 лютого 2008 року до 15 березня 2010 року обіймав посаду начальника УМВС України в Чернігівській області.

З квітня 2010 року до травня 2014 року – завідувач кафедри правознавства Чернігівського інституту ім. Героїв Крут МАУП.

З травня 2014 року до червня 2015 року працював начальником ГУМВС України в Одеській області, після чого був призначений начальником Головного управління МВС України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, а згодом начальником Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

З лютого 2016 року обіймає посаду ректора Одеського державного університету внутрішніх справ.

За зразкове виконання службових обов’язків неодноразово заохочувався відзнаками МВС України. Має такі відомчі нагороди як: «Закон і Честь», «Почесний знак МВС України», «Хрест Слави», «Вогнепальна Зброя» та інші. Був занесений на Дошку пошани МВС України. За звільнення заручників та затримання озброєного злочинця був нагороджений відомчою відзнакою Служби безпеки України.

З 2016 року є доктором юридичних наук (спеціальність 12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право).