«Зустріч у темряві»

img_5172img_5067Сьогодні, 21 лютого, відбулась зустріч курсантів Одеського державного університету внутрішніх справ та працівників патрульної поліції, які проходять навчання у відділі післядипломної освіти, з доцентом кафедри соціально-економічних дисциплін вишу кандидатом філософських наук Ганною Нівнею та її чоловіком – керівником юридичного відділу ПРАТ «ЄННІ ФУДЗ» Михайлом Нівнею.

Під час спілкування мова йшла про життя та особливості світосприйняття незрячих людей, обговорювалися питання адаптації та соціалізації незрячих.

Подружжя, попри існуючі вади зору, ведуть активний і самостійний спосіб життя. Вони розповіли про те, як навчилися читати та писати, використовуючи визнаний у всьому світі шрифт Брайля, про зручне для них користування ноутбуками та мобільними телефонами.

img_5068img_5099Ганна Нівня розповіла, з якими проблемами стикаються незрячі у повсякденному житті.

Щоб курсанти та поліцейські мали уявлення про те, як люди з вадами зору, представляють собі навколишній світ, Ганна попросила роздати всім маленькі іграшки у вигляді тварин та із заплющеними очима визначити, кого вони тримають у руках.

Курсанти були вражені силою волі та ставленням подружжя до життя, відмічаючи, що саме такі люди для багатьох є прикладом життєвого оптимізму.

img_5091img_5070У свою чергу, ректор університету зазначив, що ми повинні помічати тих, хто поряд, звертати увагу на людей, які позбавлені найважливішої можливості пізнавати навколишній світ – бачити. «Вони живуть та посміхаються всупереч труднощам і незручностям, які існують у їхньому житті, тож запам’ятайте цю зустріч і не забувайте, що біля нас є ті, хто потребує вашої підтримки», – додав очільник вишу.

img_5104 img_5108 img_5111 img_5126 img_5137 img_5135 img_5148 img_5154 img_5159 img_5163 img_5165 img_5171  img_5176 kopiyaimg_5159