• Українська
  • English
×

Зустріч on-line від кафедри соціально-економічних дисциплін

6Доцент кафедри соціально-економічних дисциплін факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції Костянтин Пальшков та студенти 1-го курсу факультету № 1 Навчально-наукового інституту права та кібербезпеки за спеціальністю «Право» провели on-line семінарське заняття з теми «Соціологія родини та шлюбу».

4Особливу увагу учасники зустрічі приділили традиціям та сучасним трендам розвитку інституту родини та шлюбу в Україні, а саме:

– для українців типовий традиційний, зареєстрований шлюб, але дуже часто все починається з випробувального етапу;

– особливістю України є те, що рівень шлюбності у нас високий за європейськими мірками. До віку 30-35 років, фактично 90% населення або перебуває у шлюбі, або раніше перебувало у шлюбі. Позашлюбна самотність для українців нехарактерна;

5– середній вік реєстрації першого шлюбу для жінок – 25 років, а для чоловіків – майже 28 років;

– згідно з опитуваннями про мотиви вступу в шлюб, переважно люди налаштовані дуже романтично – це любов, бажання мати поруч рідну людину. Якісь матеріальні чинники зазвичай не ставляться на перше місце (принаймні, це не афішується). Бажання мати спільних дітей – теж зараз не головний мотив шлюбів;

– зростає кількість шлюбів з особами іншого громадянства.

Отже, учасники on-line зустрічі підсумували, що наразі відбуваються цікаві процеси і ми спостерігаємо різноманітність родинних форм.

1 2     7