Практична складова навчального процесу

11 травня на лекційному занятті з навчальної дисципліни «Адміністративне право» курсанти 2-го курсу факультету №3 зустрілися із заступником начальника відділу професійного навчання управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції в Одеській області підполковником поліції Ольгою Корженко. Бінарна лекція професора кафедри адміністративного права та адміністративного процесу Одеського державного університету внутрішніх справ к.ю.н., доцента підполковника поліції Катерини Рудой проводилася на тему «Адміністративно-правові режими».

Під час інтерактивної лекції розглядалися питання щодо визначення адміністративно-правового режиму як інституту адміністративного права, його основних елементів, названо критерії класифікації адміністративно-правових режимів, а також надано характеристику режиму воєнного стану, режиму надзвичайної ситуації, а також режиму державної таємниці.

Так, Ольга Корженко розповіла курсантам про посилений режим несення служби поліцейськими ГУНП в Одеській області під час введення воєнного стану на території Одеської області. Відповідно до Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 2630-VІІІ від 26 листопада 2018 року та Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», Законів України «Про Національну поліцію», «Про правовий режим воєнного стану», «Про правовий режим надзвичайного стану», Порядку класифікації надзвичайних ситуацій за їх рівнями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року № 368, Класифікатора надзвичайних ситуацій ДК 019-2010, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 11 жовтня 2010 року № 457, Інструкції про порядок переведення органів Національної поліції України на посилений варіант службової діяльності, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10 грудня 2015 року № 1560, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 05 січня 2016 року за № 12/28142, Положення про єдину цифрову відомчу телекомунікаційну мережу МВС, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 04 липня 2016 року № 596, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 липня 2016 року за № 1055/29185, а також наказу МВС України «Про затвердження Інструкції про порядок взаємодії територіальних органів поліції та міжрегіональних територіальних органів Національної поліції України під час реагування на надзвичайні ситуації, у випадку уведення правового режиму воєнного чи надзвичайного стану» від 31.10.2016 № 1129, поліцейські ГУНП в Одеській області виконували спеціальні службові завдання. Крім того, курсантам роз’яснено основні принципи діяльності поліції під час посиленого варіанту службової діяльності, визначено їх спеціальні повноваження. Окрему увагу приділено забезпеченню громадського порядку та громадської безпеки на території міста Одеси під час травневих свят.

Лекція пройшла цікаво, викликала у курсантів багато запитань, залишила нові враження.