Завідувач кафедри кримінального процесу взяла участь у тренінгу для тренерів майбутніх інспекторів Custody Records

410-12 липня завідувач кафедри кримінального процесу ОДУВС підполковник поліції Ганна Тетерятник пройшла тренінг для тренерів майбутніх інспекторів Custody Records, який проводився у м. Дніпрі на базі нового Тренінгового центру для підготовки інспекторів з дотримання прав людини Національної поліції. Тренінг є одним з етапів підготовки тренерів, які уже в серпні почнуть навчати інспекторів із дотримання прав людини.

1Система Custody Records передбачає електронну фіксацію дій, що відбуваються із затриманими особами. При ефективному впровадженні така система захистить затриманих від неправомірних дій поліцейських, а також убезпечить самих правоохоронців від безпідставних звинувачень.

5За ініціативи програми “Права людини і правосуддя” Міжнародного фонду «Відродження», з кінця 2016-го року створена робоча група, яка працює над впровадженням такої системи в українських ІТТ. До неї входять представники Експертного центру з прав людини, Української фундації правової допомоги та Управління забезпечення прав людини при Нацполіції (УЗПЛ).

3«Наша ідея – запровадити нову систему контролю за дотриманням прав людини в ізоляторах тимчасового тримання. Ми маємо достатньо великий досвід моніторингу діяльності ІТТ, однак в межах цієї ініціативи ми подивилися на ІТТ з іншої точки зору. Ми покроково пройшли шлях затриманої особи, проаналізували, скільки часу іде на її реєстрацію, скільки журналів ведеться, де можливі зловживання. 6В результаті були розроблені пропозиції щодо того, як з одного боку спростити процес оформлення затриманого, а з іншого – убезпечити його/її від можливих порушень з боку правоохоронців. Під це нове бачення було придбане й необхідне обладнання для ізолятору: сучасні відеокамери, комп’ютерна техніка для працівників тощо», – розповів керівник ЕЦПЛ Юрій Бєлоусов.

Злагоджена партнерська експертна робота поліцейських, викладачів вишів МВС та громадського сектору за ініціативи Експертного центру з прав людини, Міжнародного фонду “Відродження”, Української фундації правової допомоги є запорукою успішного впровадження системи Custody Records.

(Використані матеріали Експертного центру з прав людини)