Завідувач кафедри кримінального процесу ОДУВС представила університет на IV зустрічі Парламентсько-громадської платформи

15 червня 2017 року у Президент Готелі в м. Київ відбулася IV зустріч Парламентсько-громадської платформи на тему «Підвищення ефективності кримінальних розслідувань в Україні: виклики та можливості». Захід був організований Консультативною місією Європейського Союзу (КМЄС) в Україні та Координатором проектів ОБСЄ в Україні. Одеський державний університет внутрішніх справ представила завідувач кафедри кримінального процесу кандидат юридичних наук Ганна Тетерятник.

image-0-02-05-70414f1f74f50c266b99dc055c54369a9be1a84b0c49d2e48524f3f785f1adb7-vПарламентсько-громадська платформа – це спільний проект КМЄС та Координатора проектів ОБСЄ, який існує з січня 2015 року. Його було створено у відповідь на виклики, які виникають у процесі впровадження реформ в Україні, зокрема, у зв’язку з браком комунікації між законодавцями і громадянським суспільством, що мало тенденцію до ігнорування нагальних питань реформ або недостатньо ефективного використання наявних експертних ресурсів. У зв’язку з цим, платформа має за мету налагодження координації та підтримку діяльності відповідних українських та міжнародних гравців у конкретній сфері реформування. Запланований захід є четвертим у рамках Платформи, попередні Зустрічі були присвячені темам децентралізації, реформи правосуддя та взаємодії поліції з громадою.

image-0-02-05-81a498a03a1e8c87404ecb1c7846e64fb3d090360d962ca9776dc8d24d082e5a-vЦьогорічна платформа була присвячена актуальним питанням реформування кримінальної процесуальної діяльності. Із вступними промовами у першій частині заходу виступили Голова Консультативної Місії ЄС в Україні Кястутіс ЛАНЧІНСКАС, Координатор проектів ОБСЄ в Україні Посол Вайдотас ВЕРБА, Міністр внутрішніх справ України Арсен АВАКОВ, Голова Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій КОЖЕМ’ЯКІН, Голова Національної поліції України Сергій КНЯЗЄВ.

Перша дискусійна платформа була присвячена об’єднанню повноважень оперативних працівників і слідчих у НПУ шляхом введення інституту детективів. Подібний експеримент уже запроваджено в деяких регіонах України. Найпершим пілотним проектом став Бориспільський ВП. Про експеримент, проблеми об’єднання повноважень доповіли Провідний радник КМЄС з кримінальних розслідувань Збінек ВАНІЧЕК, заступник Голови Національної поліції – начальник Головного слідчого управління Національної поліції України Олександр ВАКУЛЕНКО, Прокурор Київської області Дмитро ЧІБІСОВ, Керівник Другого підрозділу детективів НАБУ Олександр КАРЄЄВ, к.ю.н., член комісії з формування Державного бюро розслідувань, експерт Українського інституту майбутнього Денис МОНАСТИРСЬКИЙ,  адвокат, співзасновник ГО «LEAD Office» Владислав ВЛАСЮК, Радник ОБСЄ з питань організованої злочинності Йоакім ВЕНЦ.

Наступним етапом стала експертна дискусія: «Шляхи зменшення навантаження на слідчих: розслідування у формі дізнання та спрощена процедура». Провідний радник КМЄС з питань прокуратури Карі ЛАМБЕРГ, заступник Голови Національної поліції – начальник  Головного слідчого управління Національної поліції України Олександр ВАКУЛЕНКО, народний депутат України, член Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції Мустафа НАЙЄМ, професор, член правління Центру політико-правових реформ, д.ю.н. Микола ХАВРОНЮК окреслили проблематику розробки та прийняття законопроекту «Про кримінальні проступки», розвантаження слідчих шляхом впровадження дізнання як форми досудового розслідування.

Низка конструктивних пропозицій була сформульована експертами третьої платформи  «Проблемні питання щодо зупинення та закриття кримінальних проваджень», якими стали д.ю.н., Керівник відділу КМЄС з верховенства права Фабіан ЛОВЕНБЕРГ, народний депутат України, Голова підкомітету ВРУ з питань адаптації українського законодавства до законодавства ЄС Олена СОТНИК, Прокурор Харківської області Юрій ДАНИЛЬЧЕНКО, к.ю.н., доцент кафедри кримінального процесу факультету №1 Інституту з підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції Львівського державного університету внутрішніх справ Андрій КУНТІЙ, юрист експертної групи «Поліція під контролем» Євген КРАПИВІН.

У дискусії, яка активно проводилася впродовж заходу активну участь брала завідувач кафедри кримінального процесу ОДУВС кандидат юридичних наук Ганна Тетерятник. За підсумками було сформовано низку пропозицій.