Засідання наукового курсантсько-студентського гуртка ОДУВС у форматі Філософської кав’ярні

18 травня в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбулось засідання наукового курсантсько-студентського гуртка «Соціальні та морально-етичні засади правоохоронної діяльності».

img_7782Вкотре зустріч було проведено у форматі Філософської кав’ярні, де темою порядку денного обрано «THE DIFFERENCE BETWEEN BRITISH AND UKRAINIAN POLITICAL CULTURE» («Різниця між британською та українською політичною культурою»), а спілкування учасників заходу здійснювалось виключно англійською мовою.

img_7747Звертаючись до присутніх завідувач кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін доктор філософських наук, професор Оксана Надибська зазначила, що сьогоднішня зустріч присвячена Дню Європи.

«Для України, в якій сьогодні відбуваються реформаційні процеси, направлені на розбудову правової демократичної держави, формування громадянського суспільства, важливим є досвід Великобританії. Оскільки Великобританія є країною, в якій склалася громадянська політична культура, яка сприяє функціонуванню стабільних демократичних інститутів», — наголосила Оксана Надибська.

img_7781Завідувач кафедри відмітила, що важливою для нашої сьогоднішньої дискусії є думка англійського політика Р. Роуза щодо порівняння різних політичних культур – це взаємини між суспільством і владою. Провідний англійський соціальний філософ Джон Гобсон підкреслює, що «…головним засобом перевірки правильності політики залишиться свобода окремого громадянина… Ми повинні сміливо підходити до з’ясування відповіді на наше … питання «Що таке вільний англієць сьогодні?».

img_7786«Відтак, поставлене британським соціальним філософом питання «Що таке вільний громадянин сьогодні?» стосується, можливо, навіть більшою мірою країн, які перебувають у стані соціального,  політичного, економічного реформування. Від відповіді на питання «Що таке вільний українець сьогодні?», чи гарантовані йому права на самореалізацію й розвиток багато в чому і залежить процес формування політичної культури», — додала Оксана Надибська.

Основними дискусійними платформами заходу було виокремлено наступні: «British political culture» (Британська політична культура) та «Ukrainian political culture» (Українська політична культура).

У межах зазначених платформ виступили курсанти та студенти університету: Ольга Бабійчук, курсант 1 курсу факультету № 2; Тетяна  Кукош, студентка факультету № 4; Юрій Чумаченко, курсант 1 курсу факультету № 2, та Ірина Цапушел, студентка факультету № 4.

img_7757img_7774  img_7792