Засідання круглого столу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України

25 жовтня в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбулось засідання круглого столу на тему «Євроатлантичне партнерство й НАТО», організоване кафедрою державно-правових дисциплін факультету № 4, в якому брали активну участь студенти факультету № 4.

Відкрив засідання перший проректор університету кандидат юридичних наук Павло Берназ, який привітав учасників круглого столу та наголосив на актуальності теми засідання, пов’язаного з перспективами розвитку системи колективної безпеки та місцем у цьому процесі нашої країни. Крім того, перший проректор вишу зазначив, що цього року Україна та НАТО відзначили вже 21-у річницю започаткування особливого партнерства (9 липня 1997 р. підписано Хартію про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного договору). Вступ у НАТО як зовнішньополітичний пріоритет задекларовано в законі України від 8 червня 2017 року. Отже, перші кроки вже зроблені у вигляді законодавчих змін, оновлення правової сфери.

Завідувач кафедри державно-правових дисциплін доктор юридичних наук, професор Дмитро Калаянов наголосив, що останнім часом проблема європейської та євроатлантичної інтеграції України стала важливою складовою наукових досліджень. Інтеграційні процеси є визначальними у світовому розвитку, і тому як ніколи зараз для України важливо визначити свою роль та місце в європейському та світовому геополітичному просторі.

Декан факультету № 4 кандидат юридичних наук, доцент Поліна Балтаджи зауважила, що євроатлантична інтеграція України є найбільш визначальним фактором як міжнародної діяльності України, так і її внутрішньої політики на тривалу перспективу, закріплює безпеку та позитивно впливає на відносини України з усіма країнами світу. Невідхильна реалізація курсу на інтеграцію забезпечить гарантії прав людини, розвиток в Україні громадянського суспільства та побудову соціально-орієнтованої ринкової економіки.