Засідання круглого інтернет-столу в університеті

Сьогодні, 06 травня, в Одеському державному університеті внутрішніх справ проведено засідання круглого інтернет-столу за темою «Досвід ЄСПЛ щодо розгляду порушень прав людини в умовах введення надзвичайних правових режимів та карантину».

img_2081Участь у науковому заході взяли ректор університету В’ячеслав Аброськін, перший проректор вишу Сергій Кузніченко та керівники провідних кафедр закладу вищої освіти.

Основним співдоповідачем круглого інтернет-столу виступив президент Спілки адвокатів України кандидат юридичних наук Олександр Дроздов, який довів основні позиції, які містяться в кейсах Європейського суду з прав людини, що стосуються обмеження прав та свобод громадян в умовах введення карантину, надзвичайних правових режимів та інших обмежувальних заходів, що застосовуються в умовах протидії пандемії.

Своєю чергою, перший проректор університету Сергій Кузніченко наголосив на тому, що в системі національної доктрини права існують певні проблеми з розбудови національної концепції інституту надзвичайних правових режимів. Перший проректор вишу зупинив увагу на доцільності визначення переліку режимних заходів, характерних кожному виду надзвичайних правових режимів, та обґрунтування доцільності таких заходів у кожному конкретному режимі, наукової оцінки ефективності кожного конкретного надзвичайного заходу. Також Сергій Кузніченко вказав на необхідність детальної розробки механізму забезпечення прав та свобод громадян в умовах введення надзвичайних правових режимів, визначення гарантій забезпечення прав та свобод громадян в названих умовах, обґрунтування вичерпного переліку правообмежень.

img_2080  img_2087 img_2094 img_2095 img_2096 img_2097