З нагоди вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу

Сьогодні, 18 травня, в Одеському державному університеті внутрішніх справ вшанували пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу та біля будівлі головного навчального корпусу вишу встановили стяг кримських татар.

Саме цього дня у 1944 році розпочалася операція з депортації кримських татар, яка тривала до початку червня. За офіційними даними з Криму було депортовано 183 144 кримських татар. Масове повернення на Батьківщину кримських татар почалося лише наприкінці 80-х років.

Слід зазначити, що у 2008 році до складу Одеського державного університету внутрішніх справ було введено Кримський юридичний інститут, який, на жаль, сьогодні залишився в умовах російської окупації Криму. Але вже зараз, завдяки створеному на базі ОДУВС освітньому  центру «Крим-Україна», ми маємо можливість приймати на навчання молодь з тимчасово окупованої території Криму за спрощеною системою і дуже на них чекаємо.