«ЄС та Україна. Стратегія і тактика інтеграційних процесів»

img_991516 травня з нагоди 70-річчя з Дня заснування Ради Європи та святкування Днів Європи серед курсантів 2 курсу 203-ого та 205–ого взводів факультету №2 фахівцем відділу міжнародного співробітництва Дарією Ніколаєвою та викладачем кафедри теорії та історії держави і права Наталією Проданець в рамках семінарського заняття було проведено дискусійну бесіду на тему «ЄС та Україна. Стратегія і тактика інтеграційних процесів», а також ігрову вікторину «Що ти знаєш про Європейський Союз?».

img_9917Впродовж заходу курсантами було розглянуто наступне: особливості становлення Європейського Союзу як суб’єкта міжнародних відносин, еволюцію його інституцій, висвітлено причини початку інтеграції країн Європи, а також визначені перспективи подальшого розвитку та розширення ЄС, зокрема перспективи вступу України в ЄС і подальшого розвитку нашої країни в межах міжнародної організації.

img_9911Тема викликала жваву дискусію серед присутніх: курсанти толерантно відстоювали свою точку зору, наводячи докази щодо існуючих перспектив розвитку Європейського Союзу, як об’єднання демократичних європейських країн, що спільно працюють задля миру та процвітання. Європейський Союз є прикладом того, яким чином країни можуть успішно об’єднати свої економічні та політичні  ресурси в спільних інтересах, а також сприяти становленню безпеки і стабільності в широкому світовому аспекті.

Значна увага була приділена розвитку взаємовідносин між Україною та ЄС: курсантами були зазначені успішні кроки, які були зроблені нашою державою на шляху до вступу в організацію, а також визначені перспективні напрямки співпраці.

Окрім цього, для кращого засвоєння матеріалу було проведено вікторину, яка мала на меті підсумувати набуті під час заняття знання. Така форма роботи дозволяє мобілізувати отримані навички, а також стимулює аналітичне мислення. Курсанти активно брали участь в обговоренні.