Всесвітній день книги та авторського права

23 квітня в загальній бібліотеці Одеського державного університету внутрішніх справ з курсантами факультету № 3 відбулась тематична година, присвячена Всесвітньому дню книги та авторського права.

Під час заходу бібліотекар Лелякова Олена Василівна ознайомила наших вихованців з кращими творами української та світової літератури, розповіла цікаві факти з життя письменників та провела бібліографічний огляд виставки.

У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів. Головна мета свята – привернути увагу державних органів і читачів до книг як до джерел отримання знань, мати доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з’єднує різні цивілізації в часі й просторі.

ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. Причиною вибору саме цієї дати послужило те, що багато відомих письменників народились або померли 23 квітня. Наприклад, М. Сервантес, В. Шекспір, Л. Вега, М. Дрюон, М. Валеджо, В. Набоков. Сьогодні Всесвітній день книги святкують у 190 країнах світу, в тому числі і в Україні.