Вивчення кримінального права за участю практичного працівника

09 жовтня з курсантами 3-го курсу факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції Одеського державного університету внутрішніх справ доцентом кафедри кримінального права та кримінології кандидатом юридичних наук капітаном поліції Вікторією Щирською було проведено бінарне заняття з навчальної дисципліни «Кримінальне право» за участю дільничного офіцера поліції СП Снігурівського ВП ГУНП в Миколаївській області старшого лейтенанта поліції Дмитра Хотинського на тему: «Злочини проти волі, честі та гідності особи ».

pПід час заняття Дмитром Хотинським було висвітлено частково свою біографію стосовно службової діяльності, яка мала свій початок з 2006 року у стінах ОДУВС на факультеті правоохоронної діяльності та в подальшому відобразилася в стінах підрозділу дільничних інспекторів. Він на власному досвіді пояснив курсантам значення та використання на практиці теоретичних знань даної тематики заняття. Увага була приділена висвітленню понять волі, честі та гідності особи. Було розкрито та обговорено поняття цих злочинів та їх видів. Під час розкриття кожного складу злочинів курсанти виступали з доповідями. Після чого продовжувалася дискусія стосовно питань, які виникають під час виявлення та фіксації того чи іншого складу злочину.

Розглядалися питання практичної діяльності старшого слідчого, з якими він найчастіше стикався під час виконання своїх функціональних обов’язків.

gКурсанти, скориставшись можливістю, жваво дискутували з Дмитром Хотинським та мали нагоду безпосередньо поцікавитися взаємозв’язком між превенцією, карним розшуком та слідчим відділом, які направлені на профілактику, виявлення, фіксацію та досудове слідство цих злочинів. Жвавий інтерес аудиторії викликали численні приклади професійних ситуацій, наведені з власного практичного досвіду.

Даний захід був проведений з метою поєднання теоретичних термінів та прикладів практичної діяльності. Кожен курсант збагнув значення теоретичного викладення матеріалу та зміг уявити його застосування при ситуаціях, що містять склади злочинів.