Курсанти ОДУВС – серед кращих учасників Стипендіального конкурсу наукових робіт з питань захисту, реалізації та охорони прав людини

У квітні 2019 року за ініціативи та фінансової підтримки Центру українсько-європейського наукового співробітництва стартував Стипендіальний конкурс наукових робіт з питань захисту, реалізації та охорони прав людини, присвячений святкуванню п’ятої річниці успішного функціонування наукового журналу «Visegrad Journal on Human Rights». Конкурс проводився в 2 етапи: I етап – подання конкурсних робіт; II етап – визначення стипендіальною комісією трьох кращих робіт.

index-jpguuuuuУ конкурсі взяли участь студенти зі всієї України. Серед учасників конкурсу виступили представники Одеського державного університету внутрішніх справ, а саме: під науковим керівництвом професора кафедри адміністративного права та адміністративного процесу к.ю.н., доцента підполковника поліції Катерини Рудой свої роботи представили курсанти 2-го курсу факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції Пелюх Р., Карауш І., Таранова О.

index-jpgeeee24 травня стипендіальною комісією з числа співробітників кафедри конституційного права та порівняльного правознавства Ужгородського національного університету на чолі з директором Центру українсько-європейського наукового співробітництва доктором юридичних наук, професором Дмитром Бєловим було визначено авторів кращих робіт. В результаті аналізу поданих на конкурс робіт було з’ясовано, що більшість з них присвячені проблематиці прав людини у різних сферах правозастосування (права дитини, право на охорону здоров’я, гендерна рівність, екологічні права людини, права ув’язнених і т.д.). Важливим фактом є те, що молоді вчені не побоялися взятися за новітню актуальну тематику, зокрема, україно-російський військовий конфлікт, права людини 4-го покоління, інклюзивна освіта, внутрішньо-переміщені особи, воєнний стан та ін.

Робота оцінювалася за цілим рядом критеріїв, зокрема: постановка завдань та їх вирішення, наукова новизна роботи, логічність та послідовність викладення матеріалу, висновки дослідження, правильність оформлення списку використаних джерел і т.д. Було з’ясовано, що студентами більшою мірою було обрано важливу наукову тематику, цікаву назву роботи.

В цілому комісія задоволена кількістю та, особливо, якістю поданих на конкурс статей студентів. Умовами Конкурсу було передбачено, що 40 найкращих робіт учасників, визначені стипендіальною комісією, будуть безкоштовно опубліковані в збірнику наукових робіт Стипендіального конкурсу з питань захисту, реалізації та охорони прав людини, який буде розісланий серед учасників разом із сертифікатом про участь у конкурсі. Тож наші курсанти отримали збірники та сертифікати про участь у конкурсі.