Відкрите заняття з кримінального процесу

26 жовтня викладачем кафедри кримінального процесу Ігорем Федоровим серед курсантів 401 взводу факультету № 3 Одеського державного університету внутрішніх справ проведено відкрите заняття за темою: «Особливі порядки кримінального провадження».

Заняття відвідали декан факультету № 3 полковник поліції Яшар Курбанов, т.в.о. завідувача кафедри кримінального процесу підполковник поліції Ігор Добруцький та завідувач відділення методичного забезпечення НМВ підполковник поліції Віктор Грішин.

img_1624img_1614Під час заняття розглядалися питання кримінального процесуального законодавства України, яке передбачає єдиний порядок кримінального провадження. Це логічно витікає із засади рівності громадян перед законом і судом, що передбачена Конституцією України.

Забезпечення єдиного порядку провадження обумовлюється уніфікацією кримінально-процесуальної форми.

Для наукового визначення такого роду випадків використовується такий термін як диференціація кримінально-процесуальної форми, оскільки йдеться про особливі (диференційовані) форми провадження.

img_1617img_1611КПК України передбачає наступні особливі порядки кримінального провадження:

– кримінальне провадження на підставі угод;

– кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення;

– кримінальне провадження щодо окремої категорії осіб;

– та інші.

Разом з цим, навчальна група курсантів була поділена на команди, які отримали індивідуальні завдання з фабулами злочину та повинні були визначити наявність складу злочину, вірно його кваліфікувати та аргументувати свої подальші дії.

img_1621img_1609   img_1615