В університеті стартувала акція «16 днів проти гендерного насильства»

25 листопада 2017 року в Одеському державному університеті внутрішніх справ стартувала щорічна акція «16 днів проти гендерного насильства».

Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти гендерного насильства» (25 листопада – 10 грудня) ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. До речі, перше проведення цієї акції на державному рівні  відбулося у рік прийняття нашою державою Закону України «Про протидію насильству в сім’ї» – у 2001 році.

Дати початку та завершення шістнадцятиденного періоду вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Центром гендерної освіти ОДУВС активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля.

Так, акція «16 днів проти гендерного насильства» охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній  день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Ключові дати акції акцентують увагу на непересічній цінності таких принципів ненасильницького людського співіснування у суспільстві, сім’ї, учнівському середовищі, як свобода, взаємоповага, справедливість, особиста недоторканість, милосердя.

Акція покликана привернути увагу громадськості до існування у суспільстві різних видів насильства, перш за все стосовно жінок і дітей,та ставить за мету:

– привернення уваги громадськості до актуальної для суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми, жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

– активізувати партнерський рух громадських організацій, органів державної влади та державних закладів щодо викорінення насильства в сім’ї  та захисту прав жінок в Україні;

– формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Ми бачимо, що завдяки довгим рокам боротьби проблема насильства поступово переходить зі сфери «приватності» в публічну сферу, тобто «особисте стає політичним», тому наразі її вирішують на державному рівні.

У випадку проявів відносно Вас насильства звертайтеся по допомогу:

До відділу поліції – «102»;

– До дільничного офіцера поліції;

– До сектору ювенальної превенції відділу поліції;

– До центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

– До управління сім’ї та молоді районної, міської чи обласної держадміністрацій;

– До громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства;

Безкоштовні консультації:

– Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних) або 116-123 (з мобільного).

– Національна дитяча «гаряча лінія»: 0 800 500 225 або 772 (з мобільного).

– Консультації електронною поштою: info@lastrada.org.ua.

– Служба у справах дітей Одеської Міської Ради – 724-10-54, 738-49-34;

– Відділ соціальної роботи Одеський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – 706-72-92, 784-92-65;

– Центр соціально-психологічної реабілітації для жінок, які опинилися в кризовому стані «Софія» – 706-38-17;

– Центр соціально-психологічної реабілітації дітей – 715-34-70, 715-31-34, 715-31-35.