В ОДУВС відбулось засідання Всеукраїнського круглого столу «Кримінальний аналіз: сучасний стан та перспектива розвитку»

10 травня 2017 року в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбулось засідання Всеукраїнського круглого столу «Кримінальний аналіз: сучасний стан та перспектива розвитку».

До участі були запрошені вчені, ад’юнкти (аспіранти), магістри, практичні працівники правоохоронних та контролюючих органів, громадські діячі, працівники системи освіти, які здійснюють науковий пошук за напрямом роботи чи цікавляться тематикою заходу.

На початку заходу перший проректор університету кандидат юридичних наук, доцент полковник поліції Сергій Албул привітав учасників круглого столу та зазначив, що сучасна криміногенна ситуація в Україні – це якісно новий феномен як за масштабами злочинних проявів, так і за ступенем їх руйнівного впливу на життєдіяльність суспільства, права і свободи громадян. За останні роки відбулася трансформація організованої злочинності в нашій країні, зросла кількість організованих злочинних формувань, які мають чітку ієрархічну структуру, використовують новітні технічні засоби забезпечення протиправної діяльності, протидії правоохоронним органам.

Перший проректор наголосив на тому, що ефективна протидія злочинам, особливо її організованим формам, неможлива без розуміння тих процесів, які відбуваються у злочинному середовищі, створення необхідних умов для документування фактів протиправної діяльності тощо.

У зв’язку з цим, органи правопорядку України стикаються з необхідністю з’ясування умов формування та існування організованих злочинних формувань, обраних ними механізмів вчинення злочинів, рольової участі у цьому процесі кожного учасника злочинного угруповання, руху тіньових та певних легальних фінансових потоків, які є підґрунтям існування цих угруповань або, навпаки, предметом їх злочинних інтересів, функціонування інфраструктури організованої злочинності тощо.

«Впевнений, що наше спілкування буде продовженням світоглядних і теоретичних дискусій щодо становлення, розвитку та реформування кримінального аналізу та сприятиме удосконаленню практики попередження, виявлення та розслідування кримінальних правопорушень», – додав Сергій Албул.

Далі до усіх присутніх звернулися проректор університету – директор навчально-наукового інституту заочного та дистанційного навчання кандидат юридичних наук, доцент підполковник поліції Андрій Холостенко; доктор юридичних наук, професор Олександр Користін; представники Консультаційної Місії ЄС в Україні Богдан Денисенко та Томмі Пейпо; провідний науковий співробітник НАВС кандидат юридичних наук, доцент В’ячеслав Некрасов; доцент кафедри оперативно-розшукової діяльності Львівського державного університету внутрішніх справ кандидат юридичних наук, доцент Ігор Федчак; професор кафедри оперативно-розшукової діяльності кандидат юридичних наук Андрій Ханкевич; завідувач кафедри криміналістики, судової медицини та психіатрії ОДУВС кандидат юридичних наук, доцент Олександр Заєць; завідувач кафедри кібербезпеки та інформаційного забезпечення ОДУВС кандидат юридичних наук Карен Ісмайлов; завідувач кафедри кримінального процесу ОДУВС кандидат юридичних наук Ганна Тетерятник.

Протягом круглого столу були обговорені питання за такими напрямами, як:

1. Реалізація національної моделі органів правопорядку, керованих аналітикою.

2. Сучасний стан та перспективи застосування методів кримінального аналізу органами МВС України: Національною поліцією України; Державною прикордонною службою України; Національною гвардією України; Державною службою України з надзвичайних ситуацій; Державною міграційною службою України.

3. Організаційні та інформаційно-технічні проблеми впровадження кримінального аналізу в діяльність національних підрозділів органів правопорядку.

4. Проблеми впровадження кримінального аналізу в навчальний процес на усіх рівнях підготовки ВНЗ системи МВС України.

Наприкінці засідання проректор університету – директор навчально-наукового інституту заочного та дистанційного навчання кандидат юридичних наук, доцент підполковник поліції Андрій Холостенко підбив підсумки засідання та подякував за якісно підготовлені доповідачами виступи та активне обговорювання висунутих питань усіма учасниками круглого столу.