В ОДУВС проходить Міжнародна конференція з альтернатив ув’язненню для людей, які вживають наркотики, та усунення кримінальних санкцій за вживання наркотиків

18 червня в Одеському державному університеті внутрішніх справ розпочала роботу Міжнародна конференція з альтернатив ув’язненню для людей, які вживають наркотики, та усунення кримінальних санкцій за вживання наркотиків, яка триватиме три дні.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????З вітальним словом до учасників заходу звернувся перший проректор університету Павло Берназ, який відзначив: «На сьогоднішній день в Україні постала нагальна проблема, яка потребує швидкого та дієвого реагування органів державної влади щодо розробки та реалізації державної політики у сфері контролю за існуванням наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів в усіх сферах. Вирішенням такої проблеми може стати лише вжиття рішучих та ефективних заходів проти поширення наркоманії та зростання пов’язаної з нею наркозлочинності».

«Сподіваємось, що наукові здобутки, висвітлені Вами під час конференції, слугуватимуть не лише викладенню останніх досягнень у царині юридичної науки, але й стануть підґрунтям у збагаченні всіх галузей права новими науковими ідеями, у розвитку національного законодавства та формуванні єдиної правоохоронної практики», – додав Павло Берназ, побажавши всім учасникам конференції цікавих дискусій та плідної роботи.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????У ході обговорення проблематики конференції керівник проекту CADAP Ернест Робелло розкрив тему “Альтернативи ув’язненню. Огляд підходу ЄС”. У свою чергу, керівник регіонального офісу програми UNODC для країн Східної Європи Жаннат Космухамедова представила огляд конвенцій ООН та підхід резолюцій Спеціальної сесії Генеральної асамблеї ООН. Також слово для виступу було надано Керівнику етапів проекту CADAP Джону Пітеру Кулсу, який у своїй доповіді торкнувся теми “Альтернативи примусовим санкціям за злочини, пов’язані з наркотиками”.

Старший радник Департаменту з виконання покарань Королівства Іспанії Фернандо де Ласала Порта розглянув досвід ЄС, досвід Іспанії та проекцію з боку пенітенціарної системи.

Володимир Тимошенко з Євразійського інституту наркополітики поділився своїми думками з приводу ситуації з високим рівнем криміналізації.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????Михайло Голіченко, старший аналітик з питань політики Канадської юридичної мережі з питань ВІЛ/СНІДу, виступив з темою доповіді “Чому альтернативи судовому переслідуванню та покаранню за поведінку, пов’язану з вживанням наркотиків, більше відповідають стандартам міжнародного права, ніж те, що зараз існує в більшості країн СЄЦА”.

Бермет Токтогулова, керівник проекту Асоціації громадських організацій, зосередила увагу на гуманізації кримінального законодавства з точки зору людей, які вживають наркотики, з досвіду Киргизії.

Заступник голови прокуратури з питань міжнародних відносин (Іспанія), старший прокурор Педро Перез Енсісо доповів про зміни до схеми малих, великих і особливо великих обсягів наркотичних засобів в Україні та ситуації в країнах ЄС.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????Разом з цим, в рамках інтерактивного семінару керівник сектору ЗПТ (замісної підтримуючої терапії) та ВГ (вірусних гепатитів) у Центрі громадського здоров’я України Ірина Іванчук розповіла про досвід впровадження ЗПТ в Україні: досягнення та найкращі практики, перспективи розвитку, а старший радник Департаменту з виконання покарань Королівства Іспанії Фернандо де Ласала Порта зосередив увагу на програмі реабілітації засуджених у в’язницях (пілотний досвід в Україні).

Наразі робота Міжнародної конференції з альтернатив ув’язненню для людей, які вживають наркотики, та усунення кримінальних санкцій за вживання наркотиків триває.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????