В ОДУВС представлено Координатора регіонального представництва КМЄС в Одесі

13 квітня 2018 року до Одеського державного університету внутрішніх справ завітали представники Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні (КМЄС в Україні).

В рамках робочого візиту учасники делегації на чолі з керівником операційного департаменту КМЄС Удо Моллером представили керівництву університету Координатора регіонального представництва КМЄС в Одесі Пола Кірвана (Великобританія).

Іноземних гостей привітав ректор університету доктор юридичних наук генерал поліції третього рангу Іван Катеринчук, який наголосив, що реформування поліції потребує також сторонньої допомоги, адже ми хочемо зробити поліцію партнером для наших громадян.

Ректор університету відмітив, що питання кримінального аналізу та питання боротьби з наркозлочинністю є дуже важливими. Керівництвом МВС прийнято рішення, що на базі ОДУВС будуть готуватися спеціалісти з кримінального аналізу та спеціалісти по боротьбі з незаконним обігом наркотиків.

«Ми вам вдячні, що ви розумієте, що Одеса має свою специфіку і розширюєте персонал представництва в Одесі. Ми готові до співпраці, ми відкриті, адже бажаємо реформувати нашу поліцію так, як цього хочуть наші громадяни, бачити в поліцейському помічника, який завжди прийде на допомогу тим, хто цього потребує», — додав Іван Катеринчук.

У свою чергу, керівник операційного департаменту КМЄС Удо Моллер відмітив, що Одеса – місто, яке має свою специфіку, адже ті виклики, які є в Одесі, не можна порівнювати з викликами в інших містах України. «Ми збільшили кількість персоналу представництва КМЄС в Одесі та очікуємо, що до нас найближчим часом приєднаються й інші експерти. Тож, для нас дуже важливо, що, коли ми приїжджаємо сюди, ми завжди бачимо вас відкритими до співпраці», — зазначив Удо Моллер.

Координатор регіонального представництва КМЄС в Одесі Пол Кірван відмітив дуже високий рівень професіоналів в ОДУВС, а також зазначив, що більшість з його завдань тісно пов’язані з безпекою, реформуванням сектору безпеки та різноманітними комплексними питаннями.

«Дуже важливо наблизити поліцію до бачення європейського суспільства. І це дійсно є європейським стандартом. Ефективна професійна підготовка залежить від того, яка інформація потрібна і для якого рівня, а збір інформації починається саме на місцях», — наголосив Пол Кірван.

Зустріч пройшла у дружній, конструктивній атмосфері та заклала основи подальшої співпраці з КМЄС, зокрема, мобільним підрозділом, створеним для активізації ініціатив щодо реформування в таких напрямах, як: кримінальні розслідування, взаємодія поліції з громадами, громадський порядок, розмежування повноважень і належне врядування в області.