В ОДУВС обговорили питання запобігання злочинам на ґрунті ненависті проти ромів у Молдові, Словаччині та Україні

25 червня в Одеському державному університеті внутрішніх справ завершила роботу Міжнародна регіональна конференція на тему: «Злочинність на ґрунті ненависті проти ромів як виклик для сил Національної поліції», яка тривала два дні.

img_0994Сьогодні присутні обговорили питання попередження злочинів на ґрунті ненависті через медіацію і взаємодію громади та поліції. Так, у своєму виступі проректор ОДУВС доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Сергій Кузніченко звернув увагу на те, що в системі підготовки молодих офіцерів дуже важливе розуміння постійного навчання.

img_0975«Нам необхідно впроваджувати медіаційну підготовку в діяльність поліцейських, що дозволить розвантажити роботу поліції, слідчих органів та судової системи в цілому. Роль поліцейського офіцера громади дуже велика. Якщо він не володіє методикою проведення медіаційних процедур, у нього дуже мало шансів вирішити конфлікт. Тож, якщо офіцер поліції буде розуміти, що такі методики є, і не підходити зі стереотипами до вирішення конфліктів, це нам дозволить дійти до побудови справжнього демократичного суспільства», – наголосив Сергій Кузніченко.

img_0966У заключному слові наукового заходу ректор університету доктор юридичних наук генерал поліції третього рангу Іван Катеринчук подякував гостям за їхній візит та зазначив, що секційні засідання пройшли на високому організаційному, науково-теоретичному рівні в дусі дискусій з поміркованою полемікою та великим зацікавленням науковців та практичних працівників.

img_1016«Завдання, які ставились в рамках конференції щодо розгляду стратегії запобігання злочинам на ґрунті ненависті, практичні семінари з виявлення та розслідування злочинів на ґрунті ненависті та судового розгляду справ про злочини на ґрунті ненависті національними судами та Європейським судом з прав людини виконані в повному обсязі. Ми сподіваємось, що такі потужні заходи будуть і надалі проводитися в стінах нашого університету», – додав Іван Катеринчук.

Дякуємо учасникам за роботу та бажаємо результативного використання отриманих знань в практичному полі діяльності.

2img_0950 img_0953 img_0955 img_0960 img_0964 img_0970 img_0980 img_0986 img_1021 img_1026 img_1054 img_1055 img_1056 img_1066