• Українська
  • English
×

В ОДУВС обговорили питання корупційних ризиків, шляхів запобігання та протидії корупції в МВС

Сьогодні, 14 серпня, в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбувся круглий стіл на тему: «Визначення корупційних ризиків у діяльності МВС, шляхів запобігання та протидії корупції в МВС». 

img_2178Участь у науковому заході взяли голова Громадської ради при МВС України та громадської спілки «Центр запобігання та протидії корупції» Володимир Мартиненко та начальник відділу запобігання корупції Управління запобігання корупції та проведення люстрації МВС України Сергій Яременко.

Відкрив захід ректор університету генерал поліції третього рангу Іван Катеринчук, який привітав усіх присутніх з початком роботи круглого столу.

img_2249«Реформування правоохоронних органів не можливе без протидії корупції. Одним із важливих складників у боротьбі з корупцією є якість підготовки кадрів, яка напряму залежить від чіткого розуміння всього спектру професійних компетентностей, якими повинні володіти працівники правоохоронних органів. Необхідно формувати в них потребу в оволодінні належним інструментарієм для подолання проблем у професійній діяльності та вдосконалення навичок самоосвіти», – зазначив Іван Катеринчук.

img_2233Далі голова Громадської ради при МВС Володимир Мартиненко наголосив на актуальності питання протидії явищу корупції.

«Ми намагаємося долучити представників абсолютно всіх областей до обговорення цього важливого питання, і мова йде не тільки про обговорення, а й про напрацювання дієвого механізму: як нам зробити так, щоб корупцію подолати перш за все в системі Міністерства внутрішніх справ, а взагалі у більш широкому плані – у всій країні. До Міжнародного дня боротьби з корупцією на базі НАВС Міністерство внутрішніх справ вже три роки проводить Міжнародну науково-практичну конференцію з реалізації державної антикорупційної політики. img_2259Ми збираємо всіх представників науки, практики для того, щоб вибудувати алгоритм: як зробити так, щоб корупцію в країні зменшити. При цьому так само є співпраця з міжнародними антикорупційними інституціями, інститутами законодавства Верховної Ради, народними депутатами, урядовими установами, Генеральною прокуратурою, антикорупційними інституціями, тобто ми намагаємося спільними зусиллями зробити так, щоб корупцію в країні зменшити. Для того, щоб пов’язати науку з практичним використанням, практичним застосуванням напрацювань, відповідно базою проведення круглих столів ми обираємо наші профільні навчальні заклади», – зазначив голова Громадської ради при МВС України.

img_2226У свою чергу, начальник відділу запобігання корупції Управління запобігання корупції та проведення люстрації МВС України Сергій Яременко у своїй доповіді подякував керівництву Одеського державного університету внутрішніх справ за надану можливість обговорити питання корупційних ризиків, шляхів запобігання й протидії корупції в МВС та зупинився на деяких підходах системи реалізації антикорупційної політики в Міністерстві внутрішніх справ.

img_2305До участі в заході також долучилися представники центральних органів та працівники практичних підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції, громадськості, працівники державних органів, формувань, інших закладів та установ, що належать до системи МВС, Одеської, Миколаївської та Херсонської областей: регіональні сервісні центри, ГУ ДСНС, Державні установи «Територіальне медичне об’єднання МВС України», науково-дослідні та експертно-криміналістичні центри, а також представники Національної поліції України тощо.

Учасники круглого столу оцінили корупційні ризики та визначили особливості функціонування системи запобігання й протидії корупції в діяльності своїх підрозділів та установ. Жваве обговорення викликало відзначення вагомої ролі громадянського суспільства та засобів масової інформації у запобіганні корупції та боротьбі з її проявами.

Тож, захід пройшов на високому рівні та виявився досить інформативним і продуктивним для всіх присутніх.

 img_2192 img_2195 img_2196 img_2200  img_2246   img_2279 img_2285 img_2295 img_2304