В Одеському державному університеті внутрішніх справ відбулось засідання круглого столу в режимі онлайн до Всесвітнього Дня філософії

У роботі круглого столу на тему: «Людина має право: соціально-гуманітарний дискурс у контексті реформаційних процесів в Україні», приуроченого до Всесвітнього Дня філософії, який відбувся в університеті, взяли участь понад 50 науковців зі всієї України.

img_6054img_6061Відкриваючи засідання та вітаючи присутніх, завідувач кафедри соціально-економічних дисциплін доктор філософських наук, професор Оксана Надибська зауважила, що сьогодні, коли людство бореться з COVID-19, як ніколи, спадають на думку слова Епікура «Пусті слова того філософа, якими не лікується ніяке страждання людини. Як від медицини немає жодної користі, якщо вона не лікує хвороби тіла, так й від філософії, якщо вона не лікує хвороби душі».

Отже, сьогодні важливо говорити про дотримання прав і свобод людини, які мають бути пріоритетом для будь-якої держави. Незалежно від обраної формули національної ідеї, в її центрі має знаходитися людина, її інтереси, права і свободи.

img_6058img_6053Учасники Круглого столу, доктори та кандидати наук, а також аспіранти та магістри, заслухали й обговорили наукові доповіді та повідомлення. Предметом дискусії стали філософські, соціальні, культурні, політичні та економічні аспекти прав людини та їхнє забезпечення в Україні.

Напрямками роботи Круглого столу, по яких розвивалися широкі дискусії, стали: соціокультурний вимір права; філософсько-правовий аспект захисту прав людини; права людини в Україні у контексті сучасних суспільно-політичних процесів. На думку учасників, проблема формування дієвого та ефективного механізму захисту прав людини має залишатися в центрі соціально-філософського дискурсу в Україні.

Слухаючи доповіді та приймаючи участь у дискусіях, учасники Круглого столу ділилися своїми думками та пропозиціями.

img_6062 img_6056 img_6059