EnglishUkrainian

В Херсонському факультеті ОДУВС триває ознайомча практика для курсантів 1-го курсу

Згідно з наказом Одеського державного університету внутрішніх справ «Про проведення ознайомчої практики курсантів 1-го курсу Херсонського факультету» кафедра професійних та спеціальних дисциплін здійснює організацію та проведення ознайомчої практики для курсантів 1-го курсу. Так, 16 липня працівниками кафедри проведено конференцію та інструктаж курсантів, під час якого було зазначено порядок проходження ознайомчої практики та закріплення за ними керівників практики.

2211Протягом 16–24 липня були проведені бінарні лекції викладачами кафедри разом з представниками підрозділів ГУНП в Херсонській області, патрульної поліції м. Херсону та Херсонського НДЕКЦ МВС України.

Викладачі кафедри та працівники практичних підрозділів ГУНП в Херсонській області прочитали курсантам лекції про систему та структуру правоохоронних органів України, основи управління органів Національної поліції України, діяльність спеціальних установ поліції, конвоювання затриманих та взятих під варту осіб, роботу інспекторів поліції, які забезпечують охорону громадського порядку, діяльність патрульної поліції, взаємодію підрозділів Національної поліції з іншими правоохоронними органами та об’єднаннями громадян у сфері публічної безпеки та ін.

Під час проведення лекції начальник вибухо-технічного відділу при ГУНП в Херсонській області майор поліції Козюра О.В. ознайомив курсантів з особливостями вчинення та розслідування злочинів з використанням вибухо-технічних речовин та зброї. Курсанти мали нагоду побачити протипіхотну осколкову міну типу ПОМ-1с, навчальні міни-пастки МС-3 та МС-4, мінометну міну калібру 50 мм, тротилові шашки, корпус реактивної протитанкової гранати РПГ-26, саморобні вибухові пристрої та ін.

335Начальник сектору зв’язку та техніки патрульної поліції м. Херсона капітан поліції Зімін О.В. зазначив завдання та функції групи реагування патрульної поліції, відділу «102», УОАЗОР; повідомив, як оформлюється інформаційна довідка про правопорушення або подію, а також порядок реєстрації за допомогою АРМ.

Начальник відділу організаційно-аналітичної роботи Управління протидії наркозлочинності ГУНП в Херсонській області підполковник поліції Сімонов А.І. розповів про заходи профілактики та розслідування злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків та прекурсорів, звернув увагу на роль новітніх комп’ютерних технологій як у вчиненні таких злочинів, так і при їх розкритті.

Заступник начальника відділу дільничних офіцерів поліції Управління превентивної діяльності ГУНП в Херсонській області підполковник поліції Хурса А.О. повідомив курсантам про профілактичні заходи, які реалізовуються дільничними офіцерами поліції щодо попередження вчинення адміністративних правопорушень і злочинів, особливостей проведення таких заходів серед дітей та молоді.

446Старший слідчий в особливо важливих справах організаційно-методичного відділу слідчого управління ГУНП в Херсонській області майор поліції Рябикін В.М. ознайомив курсантів з порядком проведення досудового розслідування, реалізації слідчих дій, змінами в чинний Кримінальний процесуальний кодекс України, а також особливостями взаємодії слідчих з підрозділами ГУНП під час здійснення досудового розслідування.

Старший інспектор Управління інформаційно-аналітичної підтримки ГУНП майор поліції Долженкова А.В. та начальник відділу Управління карного розшуку при ГУНП в Херсонській області підполковник поліції Свинаренко Ю.П. розповіли курсантам про структуру й організацію діяльності своїх служб та взаємодію з іншими підрозділами поліції, про особливості розкриття злочинів проти особи, запобігання кримінальним правопорушенням, пов’язаним з нелегальною міграцією, торгівлею людьми та ін.

Курсанти мали можливість вести діалог зі своїми майбутніми наставниками та колегами.