УРОЧИСТІ ЗАХОДИ З ВШАНУВАННЯ ДНЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА У ХЕРСОНСЬКОМУ ФАКУЛЬТЕТІ

23 серпня в Херсонському факультеті проведено заходи, приурочені вшануванню Дня Державного Прапора України − одного з трьох державних символів нашої держави, який затверджений Постановою Верховної ради України «Про Державний прапор України» від 28 січня 1992 року № 2067-XII. Державним прапором України є національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих  смуг: верхньої − синього кольору, нижньої − жовтого кольору — із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAПеремінний особовий склад з числа курсантів першого курсу нового набору, керівництво факультету та курсу вишикувались на стройовому плацу підрозділу.

Заступник начальника табірного збору − завідувач кафедри спеціальної фізичної та вогневої підготовки Тарас Вайда ознайомив присутніх з історією виникнення державних символів, у тому числі Державного Прапора України, їх значенням у суспільному житті країни, зокрема, в сучасних умовах під час подій Революції гідності та при захисті громадянами державних інтересів при проведенні операції об’єднаних сил на Сході країни.

Коротко ознайомив особовий склад підрозділу з давньою історією Державного прапору. Так, жовтий (золотий) і синій кольори використовувалися вже на гербі Руського королівства 14 століття (Київська Русь). Вони також вживалися на гербах українських земель, князів, шляхти й міст Середньовіччя та раннього Нового часу.

Починаючи з 16 століття, козаки Війська Запорізького  використовували в невеликій кількості прапори-хоругви синьо-жовтих барв, а вже з 1710-х років синьо-жовті прапори почали переважати серед козацьких хоругв. Такі прапори часто виготовляли з синього полотнища з нашитим на ньому лицарем у золотих чи червлених шатах та золотим орнаментом та арматурою.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAСучасний синьо-жовтий прапор був вперше публічно зафіксований 25 червня 1848 року у Львові, який українці Королівства Галичини та Володимирії вивісили над Львівською ратушею як національний прапор. Саме після цього випадку синьо-жовтий стяг набував все більшої популярності серед українців, а після революції 1905 року його почали використовувати й у Наддніпрянській Україні.

У 1917-1921 роках під час української революції цей стяг був державним прапором української Народної Республіки й Української Держави. У 1938-1939 роках синьо-жовтий стяг був прапором Карпатської України, в 1941 році  − Української держави. Надалі, за радянських часів, синьо-жовтий стяг існував підпільно, його використання в СРСР каралося ув’язненням на два роки.

Заступник начальника табірного збору ОДУВС нагадав присутнім, що Державний прапор символізує собою стигле пшеничне поле під блакитним небом і уособлює вічне прагнення українського народу до миру, праці, краси й багатства рідної землі. Звернув увагу молодих правоохоронців на те, що щорічна офіційна церемонія підняття прапора 23 серпня по всій Україні заснована у 2004 року Указом Президента України «Про День Державного Прапора України»  від 23 серпня 2004 року № 987/2004.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAПраво підняти Державний Прапор надано курсантам Данилу Зіньковському, Олександру Гонтовому, Максиму Сидорову та Олексію Філатову, які за короткий період з початку проведення табірного збору вже встигли проявити себе в навчанні, в спортивних змаганнях та несенні служби в складі добового наряду.

У кінці урочистого заходу перемінним складом Херсонського факультету виконано Державний Гімн України.

Після урочистого підняття Українського стягу курсантів-першокурсників та всіх присутніх із державним святом привітав т.в.о. проректора державного університету − декана Херсонського факультету Олексій Соловей, який зазначив, що традиційно в переддень відзначення Дня Незалежності України на будівлях державних органів та центральних майданах міст Української держави піднімаються Державні стяги на знак вшанування багатовікової історії українського державотворення.

Участь у таких заходах сприяють патріотичному вихованню молодих правоохоронців, вчать майбутніх поліцейських поважному ставленню до державних символів та шануванню своєї Батьківщини.

Тарас Вайда, Херсонський факультет